Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: roślinki + aksolotl + 45lirów + cena (?)

  1. #1
    pietrek3
    Guest

    roślinki + aksolotl + 45lirów + cena (?)

    jakie roślinki kupić do 45-litrowego akwarium z 2 aksolotlami. jaka srednia cena by była tego roslinnego zestawienia? Proszę odpiszcie szybko.


  2. #2
    Łotysh
    Guest

    Re: roślinki + aksolotl + 45lirów + cena (?)

    1) ceny roślin są bardzo rózne, takie o pojedynczych pędach jak moczarka, kabomba, ludwigia kosztują 1-3zł, drobne rozetkowe (zwartki, nurzańce) 2-6zł, żabienice (zależnie od gatunku) 5-10zł, onowodki i anubiasy to towar z wyższej półki kosztuje nawet do 30zł (ale drobne okazy 5-6zł), salwinia, wgłąbka i mech jawajski kosztują 1-2zł za porcje, a roślinki pokojowe sprzedawane jako wodne (m.in. kalateje, fittonie, skrzydłokwiaty, tataraki, chamedorea itp.) lepiej nie kupuj bo po paru tygodniach padną
    2) znając aksoloty najlepsze będą rośliny wytrzymałe na uszkodzenia, czyli żabienice (Echinodorus), zwartki, anubiasy i onowodki (apogoneton). Ale pamiętaj musisz te rośliny bardzo dobrze "przymocować" do podłoża bo inaczej aksolotek szybko je wykopie.


  3. #3
    pietrek3
    Guest

    Re: roślinki + aksolotl + 45lirów + cena (?)

    wielkie dzięki, a możesz mi jeszcze napisać po ile tego nakupywać?


  4. #4
    Łotysh
    Guest

    Re: roślinki + aksolotl + 45lirów + cena (?)

    tyle ile zechcesz, ale nie przesadzaj z ilościa z 5-6 spokojnie wystarczy


  5. #5
    pietrek3
    Guest

    Re: roślinki + aksolotl + 45lirów + cena (?)

    5-6 łącznie, czy po 5-6 z tych co mi proponowałeś?


  6. #6
    MataManX
    Guest

    Re: roślinki + aksolotl + 45lirów + cena (?)

    5-6 łacznie i tak aksy przy ich destrukcyjnych skłonnosciach je przemielą w niedługim czasie


  7. #7
    Łotysh
    Guest

    Re: roślinki + aksolotl + 45lirów + cena (?)

    zależy co dasz, jeśli anubiasy, ząbienice i onowodki to jedynym problemem będzie to że aksusie bedą je wykoywać ze zwirku ale ich nie pogryzą, wiem bo sam kiedyś hodowałem tą kijankę (nazywała się Max, fajna była) i tam trzymałem onowodka i rósł tam przez wiele lat. aksolotle to nie żółwie i nie niszczą roślin z nudów one wogle ich nie obchodzą.


  8. #8
    SMITI
    Guest

    Re: roślinki + aksolotl + 45lirów + cena (?)

    słuchaj, ja u swojego aksolota mam ceracopteris, wgłębkę, różdżyce, mech jawajski, i ogromną żabienicę. Mój aksolotl nie niszczy roślin ani ich nie podkopuje a pozatym mam je w koszyczkach. On woli wykopać sobie jamkę na środku akwa (mój tak zrobił)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •