-
Re: bambusy
Z tym, że jesli chodzi o mrozoodporne to zimuje u nas raptem kilka gatunkow, w dodatku odmiany (np pstrolistne) zazwyczaj przemarzają. Radzę kupować rośliny rozmnożone w Polsce i to nie przez masowe zakłady hodowlane (mają szklarnie), ale przez hobbystów. Z tych samych powodów nie polecam kupowania roslin importowanych np z Holandii...... Importować można wszystko - kupienie dowolnej rośliny nie stanowi problemu - gorzej z jej utrzymaniem przy życiu. W dodatku katalogi podają zazwyczaj minimalną temperaturę jako temperaturę tolerowaną przez roślinę - a takie temperatury znoszone są w idealnych warunkach siedliska i to nie zawsze. Niestety nie jesteśmy krajem optymalnym do uprawy bambusów (wystarczy przejrzeć kolekcje ogrodów botanicznych - 3-4 gatunki na stałe i okresowo pojawiające się rarytasy, które wymarzają po kilku sezonach). Na szczęście jest sporo innych ciekawych roślin, które też robią wrażenie i z powodzeniem "udają" bambusy - np niektóre miskanty (M. xgiganteus - ma 4 metry wysokości) a będących mniej wrażliwymi. Ps. Zdjęcia pięknych bambusów pokazywane w różnych czasopismach ogrodniczych są kupowane (mam te oferty zdjęć
i nie pochodzą z Polski, nawet, jeśli temat dotyczy uprawy bambusów w naszych ogrodach - to o czymś świadczy.......
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum