Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: bananowiec

  1. #1
    SMITI
    Guest

    bananowiec

    witam,
    przed chwilką dostałem od cioci szczepke bananowca.... czy znacie jakiś ciekawy opis tej roślinki, lub powiedzccie mi coś na jej temat, podajcie linki do stronek itp. Z góry dziekuję

  2. #2
    Double
    Guest

    Re: bananowiec

    najpewniej chodzi o bananowca karłowatego, mam troche podstawowych informacji o nim:
    dorasta do 1,5-2 metrow, dosc szybko rosnie, potrzebuje intensywnego swiatla, rosnie w normalnej temp. pokojowej ale w zimie potrzebuje min.15 stopni, latem podlewac 2-3 razy w tygdoniu obficie, w zimie raz na 10 dni, spryskiwac dodatkowo 1-2 razy w tygodniu, najlepiej rosnie na gliniastej ziemi, zyje 4-5 lat i choc nie jest bardzo trudną roslina, potrzebuje duzo przestrzeni.
    pewnie mordd pomoze wiecej


  3. #3
    KORSAKOW
    Guest

    Re: bananowiec

    wrażliwy na przędziorki ;-)


  4. #4
    Łotysh
    Guest

    Re: bananowiec

    i świetnie rośnie na balkonie latem, (ale daj w miejsce półcieniste) i wystaw go dopiero gdy mine ryzyko przymrozków :P


  5. #5
    mordd
    Guest

    Re: bananowiec

    I nie znosi suchego powietrza! Zimą są poważne problemy z zasychaniem liści a spryskiwanie mało daje. Nieco ratuje sytuację stawianie na mokrym keramzycie, ale skutkuje tylko przy małych roślinach. Najpiękniejszy egzemplarz jaki widzialem rośnie w łazience (oczywiście z oknem) koło prysznica.............. Teoretycznie łatwy, ale trzeba sprawdzić osobiście bo nie wszędzie się udaje.

  6. #6
    Łotysh
    Guest

    Re: bananowiec

    mój ma już 2 lata i doczekałem się już odrościka


  7. #7
    SMITI
    Guest

    Re: bananowiec

    mój ma ok. 10 cm :P

  8. #8
    rosea
    Guest

    Re: bananowiec

    mój bananowiec ma rok i 5 odrościków :P


  9. #9
    Paganus
    Guest

    Re: bananowiec

    ja swoje bananowce jak maja okr wielkosć to sinamw poprzek zeby nie rosły wyzej i czekam aż nowe liscie wypuszczą w ten sposób mam drzewko do terra o okr. wielkosci i wiem ze nie bende się z nim męczył w terra jak za duze urosnie

    pozdro Double !!
    szacuneczek

  10. #10
    mordd
    Guest

    Re: bananowiec

    Bananowiec nie ma pnia - to są ogonki liściowe, ich obcięcie powoduje usuniecie jedynego istniejącego stożka wzrostu i zamieranie rośliny. NIE wolno obcinać bananowca! Jedynym uzasadnieniem może być wywołanie tym sposobem rozwoju odrostów wokół rośliny matecznej, ale lepiej je po prostu odciąć i przesadzić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •