Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Imbir

  1. #1
    adis
    Guest

    Imbir

    Kilka tygodni temu posadziłem imbir któty kupiłem w sklepie. Pociołem go na ok 2cm kawałki i posadziłem w płytkiej donicze. Teraz ma kiełek ok 1,5cm i mam pytanie
    - jakie ma mieć stanowisko
    - jakie nawozy stosować
    - ile podlewać
    - po ilu miesiącach moge zbierac dojrzałe korzenie i jak to rozpoznać

  2. #2
    Cizar
    Guest

    Re: Imbir

    ja znalazlem jakies 2 tyg temu w lodowce taki wysuszony stary kawalek, moczylem go w wodzie przez ok 3 godz wsadzilem do ziemi postawilem na klatce i mi rosnie jak glupi... ma juz ok 2,5cm kielek. Klatka jest bdb nasloneczniona a podlewam go tak zeby caly czas mial wilgotno, nie nawoze

  3. #3
    Łotysh
    Guest

    Re: Imbir

    pamiętajcie ze imbir lubi wysoką wilgotność powietrza, ja mam niestety pecha bo co go posadze to potem znajduje w nim pełno białych robaczków które go zjadają ;(


  4. #4
    dr Robert
    Guest

    Re: Imbir

    Do korzenia dobierają się być może larwy ziemiórek. Na ziemiórki stosować Basudin (ale w małych opakowaniach) lub jakiekolwiek tzw. pałeczki nawozowo-owadobójcze (działają dłużej niż wymieniony preparat). Ewentualnie, bardziej ekologicznie zwalczyć dorosłe owady za pomocą przylepnych, żółtych plastrów (nazywa się to "kleiste arkusze"), ale ostrożnie są naprawdę bardzo klejące.


  5. #5
    mantid
    Guest

    Re: Imbir

    jeśli już do do kłącza....


  6. #6
    adis
    Guest

    Re: Imbir

    a kiedy zbieraćdojrzałe korzenie

  7. #7
    [RED-689]
    Guest

    Re: Imbir

    Jak rozmnozycie i nazbieracie mozecie mi podsylac :-) Tony tego zuzywam do herbaty.... Nawiasem mowiac prawie sie uzaleznilem od imbiru :-)


  8. #8
    adis
    Guest

    Re: Imbir

    a jakie dawac nawozy pomozcie mi

  9. #9
    Pająk
    Guest

    Re: Imbir

    Mogę się mylić ale czy imbir nie należy do kosaćców? Jeśli tak to może hodować w podobny sposób jak irysy np. ? Co o tym myślicie?

  10. #10
    Łotysh
    Guest

    Re: Imbir

    nie, imbir należy do zupełnie innej rodziny, jest blisko spokrewniony z kurkumą. Natomiast irys to krewny np. krokusa i frezji


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •