Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Lophophora williamsii

  1. #1
    MIDO
    Guest

    Lophophora williamsii

    Mam pytanie czy ktos z użytkownikow forum lub wiecie o kimś hoduje ten gatunek kaktusa ?

    Prosze o odpowiedzi.


  2. #2
    BZYK
    Guest

    Re: Lophophora williamsii

    Miałem kiedyś ten gatunek, pamietaj jednak że w naszym klimacie nie ma właśćiwosći narkotycznych.

  3. #3
    mordd
    Guest

    Re: Lophophora williamsii

    Dość popularny i tani. W zasadzie w każdej firmie sprzedającej kaktusy kupisz kilka form. Wymaga dość konsekwentnej uprawy i wtedy jest łatwy (odpowiednie podłoże, stanowisko, terminaż podlewania). Jeśli liczysz na "fikołki" po spożyciu to się srogo zawiedziesz - masz szansę jedynie na zatrucie bo w uprawie zmianie ulega skład alkaloidów. poza tym na zbiory musiałbyś poczekać jakieś 30 lat - byłaby to najdroższa impreza w twoim życiu. A tak poza tym polecam bo świetnie rośnie i łatwo kwitnie.

  4. #4
    MIDO
    Guest

    Re: Lophophora williamsii

    Co do warunków to juz sporo poczytałem bo zaesze dowiaduje sie najwięcej a potem kupuje.A co do właściwości narkotycznych to nie jest to powod dla którego chciałbym kupić ten gatunek.
    Dlaczego byłaby to najdroższa impreza w moim życiu ?


  5. #5
    mordd
    Guest

    Re: Lophophora williamsii

    Bo pokrojenie na plasterki 30 letniej Lophophory to bardzo kosztowna zabawa - one wolno rosną więc dorosłe, ładne rośliny są bardzo cenne. Jeśli szukasz czegoś więcej na jej temat to są dobre artykuły w "Świecie kaktusów" i doskonała książka wydana w czechach (jak się do niej dokopię to podam autora). W razie czego jest w bibliotece towarzystwa miłośników kaktusów, oraz u mnie.....gdzieś.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •