Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: muchołówka

  1. #1
    Jakub
    Guest

    muchołówka

    Około miesiąc temu kupiłem muchołowkę. Była strasznie gęsta i rozsadziłem ją na 3 mniejsze. Zaczęły rosnąć 2, a trzecia zaczeła obumierać. Tydzień temu wypuściła łodyszkę z kwiatkami, i od tamtej pory wyrosło jej 10 liści łownych. Podobno kwitnięcie bardzo osłabia roślinkę. Czy mam obciąć kwiatek mimo, że po zakwitnięciu zaczęła lepiej rosnąć?????


  2. #2
    zolax
    Guest

    Re: muchołówka

    Tak, wypuszczenie peda na pewno jej nie pomoze a tylko zmeczy (w skrajnym wypadku doprowadzi do zejscia rosliny - mialem juz kilka takich sytuacji ale wtedy cel uswiecal srodki bo kwitlo mi kilka roslin na raz i moglem je krzyzowo zapylic i uzyskc nasiona). Oprocz tego te kwiaty nie sa zbyt okazale to duzo nie stracisz . Obcinaj ostrym nozykiem (nozyczki miazdza lodyge).

  3. #3
    Norbi
    Guest

    Re: muchołówka

    według mnier nie obcunaj, moja móchołówka w czasie kwitnienia wybyściła zdrowe piękne liście pułapkowe.Teraz jej kwiet obciąłem bo przekwitła.Chciałem zobaczyć kwiat.Ale zrób jak uwarzasz. Mi też wszyscy mówili żebym obciął, ale ja jestem ryzykant(chociaż ,,kocham"swoje roślinki) i jej nie obciałem.

  4. #4
    Jakub
    Guest

    Re: muchołówka

    To moja jest taka soma jak twoja Norbi. :-)


  5. #5
    dega
    Guest

    Re: muchołówka

    "zaczela obumierac" znaczy sobie "przezimowala" mimo wysokiej temperatury, byc moze byla troche przesuszona... wypuszczenie nowych lisci i jednoczesnie kwiatu to sygnal "wiosny". kwiat lepiej obciac, taka jest regula, jak od kazdej moga byc wyjątki....

  6. #6
    Jakub
    Guest

    Re: muchołówka

    Zaryzykuję bo wypuszcza corz wiecej liści łownych i ma się coraz lepiej.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •