Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: nasiona roślin egzotycznych

  1. #1
    KnockeR
    Guest

    nasiona roślin egzotycznych

    Czy znacie jakieś internetowe sklepy z takimi nasionami?? Znalezłem tylko jeden http://www.gadar.pl chce sobie kupić baobab i zrobić z niego bonsai Mam pytanko czy warto kupować takie nasionka czy lepiej poszukać jakiś sklep z sadzonkami ?


  2. #2
    Rehderi
    Guest

    Re: nasiona roślin egzotycznych

    Nie wiem ja egzotycznych to kupiłem nasiona jest tez www.oleander.pl jak sie nie myle tam jest duzo nasion, ale jak chcesz kupić sadzonki to twój wybór ale za nasiona zawsze taniej dasz.

  3. #3
    RobertM
    Guest

    Re: nasiona roślin egzotycznych

    No, jak chcesz zrobić bonsai z baobaba to rzeczywiście długo poczekasz . Sadzonki są oczywiście pewniejsze, ale w Polsce sadzonki baobabów nie do kupienia. Nasiona z kolei niestety nie zawsze wschodzą, u baobabów wymagają dodatkowo skaryfikacji kwasem siarkowym lub solnym (nie wszystkie gatunki), a przynajmniej zalania wrzątkiem i tygodniowego trzymania w wodzie. Zresztą i tak wschody niepewne. A jak już wzejdą to zaatakują je przędziorki . Od ponad roku uprawa moich trzech gatunków baobabów polega na testowaniu różnych środków na przędziorki . Ale może mam pecha. W każdym razie rosną bardzo nierówno, mam ponad 1-metrowego i 30-centymetrowe, choć wzeszły jednocześnie. Nasiona kupowałem w Niemczech (bo duzo taniej przy zakupie większej ilości różnych nasion). Ogólnie dość problematyczna roślina.


  4. #4
    czester87SnK
    Guest

    Re: nasiona roślin egzotycznych

    witam sadzonki baobabu widzialem ostatno w dziale allegro dom i ogrot na dole sa sadzonki i nasiona

  5. #5
    mordd
    Guest

    Re: nasiona roślin egzotycznych

    To nie były sadzonki tylko siewki.

  6. #6
    fibus13
    Guest

    Re: nasiona roślin egzotycznych

    Baobab wolno rosnie i raczej nie lubi przycinania pędów.Ale mozesz sprobowac.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •