Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Muchołowka: oświetlenie

  1. #1
    tełko
    Guest

    Muchołowka: oświetlenie

    Ostatnio kupiłem muchołowke i mam maly problem. Uzadzilem jej duze akwarium z pokrywa i swietlowka> i mam teraz pytanie: czy waystarczy sama swietlowka czy musze przeniesc akwarium do miejsca oswietlonego przez slonce.??????podloze jest wyozone mata kokosowa a doniczka stoi na podstawce z woda. w akwarium jest dosc cieplo i wilgotno widac to po zaparowywaniu szyb.

  2. #2
    zolax
    Guest

    Re: Muchołowka

    Jesli to jakas specjalistyczna swietlowka (sylvania glolux, osram flora,...) to powinna wystarczyc. A jesli nie to jednak przydalo by sie troche slonca (nie musi stac bezposrednio na np. parapecie, wystarczy oswietlone sloncem miejsce). Na pewno wtedy bedzie szybciej rosla i bardziej sie wybarwiala (jak to nie zielony gatunek).

  3. #3
    dega
    Guest

    Re: Muchołowka

    powiedzialabym, ze pod swietlowka bedzie wegetowac, a pod slonecznym swiatlem bedzie rosla. mucholowki sa wybitnie swiatlolubne, wiec jesli masz mozliwosc to polecam przestawic, na pewno bardzo jej to pomoze. co do swietlowki, zalezy jeszcze jaka moc i odleglosc .
    Pozdrawiam
    Agata

  4. #4
    tełko
    Guest

    Re: Muchołowka

    dzieki. mam jeszcze jedno pytanie. w doniczce jest pelno malych naszczepek pulapki sa pale wiec co mam teraz zrobic przesdzic je??

  5. #5
    dega
    Guest

    Re: Muchołowka

    mozna przesadzic jak najbardziej, tylko trzeba ostroznie, tak zeby kazda "odnozka" miala choc kawalek korzenia/klacza. te male dosc ladnie rosna, przynajmniej u mnie tak bylo.
    Pozdrawiam.
    Agata

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •