Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: terrarium dla owadozerców

  1. #1
    nat
    Guest

    terrarium dla owadozerców

    potrzebuje instrukcjii budowy szklarenki dla heliamfor dzbaneczników i innych ślicznosci-w szczególnosci chodzi mi o doswietlanie czyli- jakie swietlówki i ile watów zeby to miało sens,prosze o linki do stron lub opis odreczny-jeżeli komus by
    sie chciało)-będę wdzięczna

  2. #2
    nat
    Guest

    Re: terrarium dla owadozerców

    Aha-szklarenka ma na poczatek jakieś 40cm wysokości (ok 25l)
    ile świetlówek i jakic?

  3. #3
    zolax
    Guest

    Re: terrarium dla owadozerców

    Czesc
    Ja w jednym 30L terrarium z roslinkami mam 1xsylvania grolux 14W i czasami dokladam zwykla taka 13W swietlowke (w zimie) .Wydaje mi sie ze 1W na 1L bedzie OK, ale to zalezy jeszcze od tego gdzie terrarium stoi. A co do budowy to szklarenke zrobiona jest z akwarium, wycialem pasek szkla z boku i wstawilem siatke, gora jest z przezroczystej pleksy. W pleksie sa wywiercone otwory na gruby drut, ktory jest oprawka dla swietlowki. Starter dla sylvani wymontowany z zarowki energooszczednej 15W. Grolux ma widmo specjalne dla roslin, poczatkowo jej filotetowo-rozowy kolor wydaje sie dziwny ale pozniej mozna sie przyzwyczaic. Slyszalem tez ze osram flora sa dobre ale nie moge potwierdzic bo nie uzywalem.
    I jeszcze jedna taka uwaga co do heliamfor-ciezka w uprawie,niektorzy zeby ja utrzymac buduja specjalne systemy chlodzace na okraglo zimna woda torf.

  4. #4
    nat
    Guest

    Re: terrarium dla owadozerców

    wielkie dzięki-o to mi chodziło-masz może jakąs fotę swojego terrarium ?

  5. #5
    zolax
    Guest

    Re: terrarium dla owadozerców

    Mam tylko zawartosc (ale przynajmniej widac ze pod ta swietlowka ladnie rosna :> )



  6. #6
    nat
    Guest

    Re: terrarium dla owadozerców

    szkoda że nie masz większej foty-dzbanecznik tam zaglada z boczku ale go nie bardzo widać( razem z rosiczkami w doniczce jest czy w innej?)!-dzięki jeszcze raz
    pozdrawiam
    nat

  7. #7
    zolax
    Guest

    Re: terrarium dla owadozerców

    W innej doniczce na podwyzszeniu. Ta fotka jest sprzed roku chyba, teraz to on wisi na sznurku omotany folia.

  8. #8
    dega
    Guest

    Re: terrarium dla owadozerców

    Witam,

    oto moje szklarenki z roslinami, pierwsza z dwiema swietlowkami, troche za wysoka - bardzo dobrze rosna dzbaneczniki ale dla tlustoszy juz troche za ciemna, dno wypelnione mokrym keramzytem; druga nizsza, z czterema swietlowkami i wiatraczkiem - dla roslin stajacych stale w wodzie.
    Pierwsza --> http://bio.binertia.com/inne/szkl01.jpg
    Druga --> http://bio.binertia.com/inne/szkl02.jpg

    Jesli chodzi o swietlowki - wszystkie moje 18W, 60 cm - mam "pary": jedna zwykla (Osram Lumilux L18W/840, Philips Master TL-D/840, Pila LF 18W/54/G13) a jedna dla roslin (Philips Aquarelle 'TL'D 18W/89, Osram Floura 18W/77). Bede z czasem zwykle zamieniac na same roslinne.

    Pozdrawiam
    Agata

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •