Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: mrówki jako pokarm dla modliszek L1

  1. #1
    Adamek
    Guest

    mrówki jako pokarm dla modliszek L1

    hej
    czy ktoś z was dawał młodym L1 modliszkom gwinejskim mrówki ?? z jakim skutkiem ??
    dzięki za wypowiedzi

  2. #2
    mantid
    Guest

    Re: mrówki jako pokarm dla modliszek L1

    probowalismy mrowek jako pokarmu dla modliszek, ale zaden z gatunkow sie nie skusil... Kombinuj z czyms innym

  3. #3
    Jaca
    Guest

    Re: mrówki jako pokarm dla modliszek L1

    U mnie się skusiła, ale podałem 2 mrówki naraz - to był błąd. Modliszka złapała mrówkę, ale ta pewnie zaczęła wydzielać jakieś feromony alarmowe, bo ta druga mrówka zaczęła atakować modliszkę w obronie swojej towarzyszki. Skończyło się na tym, że modlaszka wyrzuciła złapaną mrówkę.


  4. #4
    Adamek
    Guest

    Re: mrówki jako pokarm dla modliszek L1

    a jeśli dziś kupiłem pinki musze czekać aż zrobią się z nich muchy czy mogę już te robaki dać, po jkim czasie z pinek zrobią sie muchy??

  5. #5
    mantid
    Guest

    Re: mrówki jako pokarm dla modliszek L1

    Bedziesz czekać na muchy około tygodnia.

    Gdy ylko pinki zawiną sie w kokony. Wstaw je do lodówki na kilkanaście godzin i wyjmij. Możesz to powtórzyć to stymuluje ich rozwój.

    Możesz podawać modliszkom pinki - nie ma gwarancji, że beda jadły ale spróbowac można.

    Pozdrawiam

  6. #6
    eggmen
    Guest

    Re: mrówki jako pokarm dla modliszek L1

    takie na 1 Lv napewno nie bedą jadły


  7. #7
    Kobra_man
    Guest

    Re: mrówki jako pokarm dla modliszek L1

    To co powiem moze bedzie troche masakryczne no ale takie jest zycie ...

    My z qmplem podawalismy modliszkom (L1) mrowki. Calkowicie sprawnych nie chcialy atakowac, ale pare razy (chyba ze 3) udalo nam sie nakarmic je mrowkami ktorymi zgnietlismy glowy. Mrowki zaczynaly wtedy szybko machac lapkami i nie mogly gryzc, a modliszka czasem sie na taka rzucila.

    Stosowalismy tez inna technike polegajaca na urwaniu mrowce szczekoczulek (pod lupa). Ze wzgledu na mala efektywnosc i zmudnosc zaniechalismy tego.

    Raz jednak mrowka (bez wyzej wymienionych zabiegow) ukasila mala modliszke w odwlok i ta na nastepny dzien zdechla.

    Oczywiscie mowa tu o czarnych mrowkach :] Chce jeszcze dodac ze modlichy zdecydowanie entuzjastyczniej reaguja na muszki i mlodziutkie swierszcze (wiem ze to nic nowego - tak sobie powiedzialem :] )

    Sukcesow w hodowli

    Kobra_man

  8. #8
    mantid
    Guest

    Re: mrówki jako pokarm dla modliszek L1

    Teraz pojawią się mszyce.... Myslę że nie będzie problemu z karmieniem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •