Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: jeszcze raz segmenty u modlich

  1. #1
    AGAM
    Guest

    jeszcze raz segmenty u modlich

    W poście o płci modliszek mówiliście że na spodniej stronie odwłoka u samców widać 8 segmentów, a u samic 6. Ale czy tak jest tylko u dorosłych osobników?? U moich siedmiu młodych gastric naliczyłem po 6 segmentów. Choć są trzymane w takich samych warunkach i są z tego samego miotu, największa i najmniejsza różnią się o 3 wyliknki. Czy wszystkie moje owadziki to kobity??


  2. #2
    Padre218
    Guest

    Re: jeszcze raz segmenty u modlich

    cze
    u mlodych osobnikow mozna juz policzyc segnety i ocenic czy to samica czy samiec.jezeli wszystkie sa samicami i z jednego miotu(kokonu) mozliwe ze byl on niezaplodniony i twoje modlichy sa z partonogenezy.
    Pozdrawiam Padre

  3. #3
    Padre218
    Guest

    Re: jeszcze raz segmenty u modlich

    A z partonogenezy wychodza same samice.
    musialem to dopisac
    Pozdrawiam Padre

  4. #4
    Artur
    Guest

    Re: jeszcze raz segmenty u modlich

    yyyy... jesli masz gastrice to na pewno nie z partenogenezy..


  5. #5
    mantid
    Guest

    Re: jeszcze raz segmenty u modlich

    Coz wiele razy walkowalismy temat partenogenezy i oczywiscie nie wchodzi ona w rachube przy S. gastrica - to sie u niej nie zdarza......
    Po prostu mozesz miec pecha.
    Parteneogeneza zostala opisana i potwierdzona naukowo jedynie u Brunneria.
    Raz jedynie w naszej hodowli zdarzylo sie ze z niezaplodnioneo kokonu B. mendica wyklula sie jedna larwa, ktorej nawet udalo sie przezyc 4 czy 5 wylinek.

    A tak na marginesie partenogeneza wcale nie musi prowadzic do narodzin samych samic.... Zalezy to od plci chromosomalnej..... i teoretycznie mozliwe jest w niktorych przypadkach wytworzenie zygot plci meskiej.

  6. #6
    Foxtrott
    Guest

    Re: jeszcze raz segmenty u modlich

    qrde, skoro u młodych można jush płeć określić to mam takiego samego pecha jak AGAM :P

  7. #7
    Kobra-man
    Guest

    Re: jeszcze raz segmenty u modlich

    heh o pechu mowa ... Mam doroslego samca gastrici w pelni zdrowy i wogole cacy. Moj kumpel kupil sobie tez gastrice a potem doszla nadzieja nadzieja ze je rozmnozymy. A tu zonk - to samiec

    I teraz szukam samicy albo sie zastanawiam nad sprzedaniem nie starego jeszcze samca ...

    Pozdro
    Kobra

  8. #8
    AGAM
    Guest

    Re: jeszcze raz segmenty u modlich

    u moich trzech H. membranacea jest chyba 1 samiec i 2 samice :-) To już lepiej :-) Chociaż nie jestem pewien bo one są ruchliwsze od gastric :-)


  9. #9
    PULSAR
    Guest

    Re: jeszcze raz segmenty u modlich

    Z mojego kokonu gastricy ( a raczej z 6 takich do tej pory) wyszlo rzeczywiscie o wiele wiecej samic niz samcow, ja sam zostawilem sobie ze 20 modliszek i wsrod nich byly bodajze 2 samce. Dlaczego? Kokon byl jak wiadomo zaplodniony a wtedy wylega sie podobna liczba samic i samcow a u mnie tak nie jest. Jaka moze byc tego przyczyna?


  10. #10
    Kobra-man
    Guest

    Re: jeszcze raz segmenty u modlich

    Moze wpływ na to ma temperatura (???)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •