Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: kilka pytan dla hodowów mod..

  1. #1
    Macik
    Guest

    kilka pytan dla hodowów mod..

    witam kce hodowac modliszki moje pytania to:

    1. jakiej wielkosci bym musiał miec terra dla 2 dorosłych modliszek
    2.czy jak siewezmie modliszke na rece moze ugryzc a jak tak to czy to boli
    3.jaka modliszka jest najleprza dla poczatkujacych
    4. czym karmic młoda modliche po L1 domyslam sie ze owocówkami ale jak je złapac


    mozecie mi napisac na gyg albo tu 5306123

    aha a jak macie pisac ze miałem se forum przejzec to nic niepiszcie

  2. #2
    Anolis.
    Guest

    Re: kilka pytan dla hodowów mod..

    Ello @ll,
    1) Modliszek nie można trzymać stadnie !! Więc dla każdej 1 musiś mieć minimum 30/20/30.
    2) Raczej nie gryzą chodź jest to możliwe i troszkę boli
    3) Dla początkujących polecam Sphodromantis Gastrica lub Hierodula Menbrancea
    4) Najlepiej nałapać na wiosne lub w lato !! Bądź kupić w sklepie zoologicznym (zima,jesień) Polecam Biofil !!!!!
    www.biofil.pl

    Pozdro

    Anolis


  3. #3
    Robal
    Guest

    Re: kilka pytan dla hodowów mod..

    Po pierwsze to modliszek nie trzyma się razem bo się pozjadają.
    Po drugie nie kupój L1 bo z trudno odchować lepiej kup L4, będzie łatwiej też o pokarm.
    Modliszki z regóły nie gryzą ale jeśli złapiesz ją za tułów to może dziabnąć przynajmniej dorosłe tak robią, nawet trochę boli sam się przekonałem.
    Terra powinno być tak dórze żeby modliszka mogła spokojnie wiszieć. Ja na czas karmienia wyciągam ją z terra.


  4. #4
    PULSAR
    Guest

    Re: kilka pytan dla hodowów mod..

    Terra dla gastriki min. 20cm (aby przeszla wylnke imaginalna), dla hieroduli min. 25cm. Tez uwazam ze jesli zaczynasz to kupuj L4-L5, latwiej wtedy wykarmic(pinki).


  5. #5
    Macik
    Guest

    Re: kilka pytan dla hodowów mod..

    szkoda myslałem ze mozna brac na rece
    aha a ja kciałem kupic L1 zeby sie dłuzej cieszyc a czemu niemoge kupic L1??? nieuchowam jej

  6. #6
    men14
    Guest

    Re: kilka pytan dla hodowów mod..

    Jak niemozesz wszystko mozesz tylko troszke trudniej jest ją wykarmić tzn trudniej dla niej znaleśc pokarm
    A o braniu na ręce to tak że można ale modliszka sie bardzo stresuje .


  7. #7
    RadOne
    Guest

    Re: kilka pytan dla hodowów mod..

    Wyhoduj sobie sam muszki owocówki ja tak zrobiłem mam 10 modliszek teraz juz l2 i l3 ale od l1 je miałem. Wzialem słoik do słoika jabłko starte płatki kukurydziane i zostawiłem tak i nagle sie pojawiły.


  8. #8
    Double
    Guest

    Re: kilka pytan dla hodowów mod..

    oki, ale muszki nie biora sie z powietrza i na pozna jesien ich teraz nie wyhodujesz :>


  9. #9
    Macik
    Guest

    Re: kilka pytan dla hodowów mod..

    toco wiem jak je złapac tylko te co sa sa uskrzydlone a znimi jest problem a co nazime to hoo

  10. #10
    Robal
    Guest

    Re: kilka pytan dla hodowów mod..

    Nie wszystkie gatunki modliszek się stresują, albo się stresują, ale nie dają tego po sobie poznać, np. moja patyczakowata zastyga, kiedy ją biorę a różowopręga, zachowuje się normalnie. Jeszcze jedno one nie gryzą, jeśli już to może cię chwycić odnóżami chwytnymi, ale tylko wtedy, kiedy będzie ją dręczył.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •