Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: muszki owocówki dla modliszek....

  1. #1
    bronek997
    Guest

    muszki owocówki dla modliszek....

    mam pytanię, czy próbował ktoś w ostatnim czasie zakładać hodowlę muszek owocówek???
    ja od 4 dni mam wystawioną butlę z papką która ma je zwabić i żywić (bułka, woda, wiśnie z kompotu, cukier- dzisiaj dodałem konfiturę z żurawiny i kawałki świeżego jabłka) ale żadnej muszki tam nie ma... teraz butelka jest w piwnicy, wcześniej była na zewnątrz budynku która lokalizacja jest lepsza ???(w piwnicy jest ok 18stopni celsjusza)czy mają na to wpływ składniki papki, a może to że butelka w której jest hodowla jest po wódce (wygotowałem ją), a może zbyt niska temperatura na dworze ???
    następne pytanie- czy mógłbym karmić małe modliszki L1 pociętym mączniakiem wymachując nim na pęsecie przed "nosem" modliszki ????

  2. #2
    Double
    Guest

    Re: muszki owocówki dla modliszek....

    bronuś, nie zauwzazyles ze jest praktycznie zima? teraz to juz niestety zadnego robactwa nie znajdziesz (prawie), a muszki nie biora sie z powietrza. sporbuj zdobyc je z jakiejs stalej hodowli prywatnej ale tez niektore zoologiki czy wedkarskie takie maja


  3. #3
    kudlaty
    Guest

    Re: muszki owocówki dla modliszek....

    Modliszki L1 raczej nie nakarmisz mączniakiem(nawet porjowanym ) - sugeruję wylęg karacznów albo świerszczy

  4. #4
    PAwcIO
    Guest

    Re: muszki owocówki dla modliszek....

    Piwnica to nie najlepsze miejsce na szukanie muszek (jest ciemno a one do światła lecą), ale poczekaj aż papka zacznie wydzielać kwaśny zapach to może jakieś się zlecą. Temp. jest ok.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •