Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Roztocza na modliszce

  1. #1
    Mimi.
    Guest

    Roztocza na modliszce

    Kiedyś zauważyłemze na moim dorosłym samcu gastricy kolo na glowie koło czułek jest jakaś taka dziwna bialawa kropelka, taka minimalna. ale się wbytnio nie przejołem ale teraz są już takie 3 obok siebie i to chyba jednak są roztocza (wczas sie skapłem) tymbardziej ze modliszka nie ma apetytu a z tydzień conajmniej nie jadła.
    Macie jakies metody? Chodzi o to że to jest takie małe ż ja to nawet dobrze nie widzę więc usunąc pensetą nie ma szans..... może jakies środki? ale żeby modliszki nie zabić? zupełnie nie wiem co mam robić.

  2. #2
    KaczmarP
    Guest

    Re: Roztocza na modliszce

    Witam

    Mimi gdzie widziales dokladnie te kropelki ????!!!!!???? Moze to co widzisz to przyoczka ???


  3. #3
    Mimi.
    Guest

    Re: Roztocza na modliszce

    Tuż za czułkami. nie oprzyglądałem się zbytnio bo bardzo małe... co to są przyoczka???

  4. #4
    kudlaty
    Guest

    Re: Roztocza na modliszce

    KaczmarP miał zdaje się rację. :P
    Przyoczka(ocelli) to prymitywny narząd wzroku, którego funkcja nie jest jeszcze do końca poznana. Są one z regóły bardziej rozbudowane u samców(latających gatunków) niż u samic. Prawdopodobnie ułatwiają orientację podczas lotu i informują o natężeniu światała.

    Pozdrawiam

  5. #5
    KaczmarP
    Guest

    Re: Roztocza na modliszce

    Witam

    Z tego co ja wiem przyoczka reaguja tylko na swiatlo ( DZIEN - NOC )


  6. #6
    Mimi.
    Guest

    Re: Roztocza na modliszce

    Aaaaaa dzieki... a już sie zaczynałem martwić mam chyba jakąś manię bo u ptasznika roztocza okazaly sie zwyklymi ziarnkami piasku hehe;-)
    Tak to jest dorosły samiec gastricy wiec napewno macie rację nie wiedziałem o takim czymś...... ale samiec hieroduli chyba tez takie miał.

  7. #7
    mantid
    Guest

    Re: Roztocza na modliszce

    wszystkie modliszki maja przyoczka - sa to dosyc prymitywne narzady wzroku, sluzace do okreslania natezenia swiatla


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •