Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Wątek: Bardzo wazny temat- dla wszystkich!!!

  1. #1
    ross
    Guest

    Bardzo wazny temat- dla wszystkich!!!

    Mam nadzieje, ze po tym poscie cos sie ruszy. Cos czyli naplyw jakis nowych gatunkow do polskich hodowcow modliszek. Ostatnio pojawiaja sie posty, ze ktos znalazl fajna fotke. Szczerze mowiac to mnie krew zalewa jak widze takie ladne. Zaczynajac swoja przygode z terrarystyka mialem i mam nadal rosliny owadozerne. Udzielam i udzielajem sie na ich liscie mailingowej duzo wczesniej niz trafilem na ta strone. Tam sprawa wygladala o niebo a nawet o dwa nieba lepiej. Chodzi mi tutaj o wymiane gatunkow z innymi hodowcami zagranicznymi. Bylo kilka osob ktore juz naprawde sa mocno zaawansowane w hodoli roslin owadozernych. Co prawda ja nezposrednio sie nie wymienialem z hodowcami zagranicznymi ale znam osobe ktora to robi i to wlasnie przez nia zdobywam nowe gatunki. Poprostu przy okazji bral tez dla mnie. Moze zdziwicie sie, ale ta osoba utrzymuje staly kontakt z bardzo naprawde bardzo dobrymi hodowcami nawet z australii. Dla czego nie jest tak z nami? Ja nie chce sie tutaj wymadzac bo sie az tak dobrze nie znam na owadach. Skoro terrarystyka w Czechach jest lepiej rozwinieta dla czego nie mozna by zorganizowac jakiejs akcji zdobycia np tych pieknych modliszek o ktorych ostatnio rozmawiamy. Zaraz powiecie to niech organizuje jak jestem taki madry. Moge pomoc np w pisaniu listu po angielsku czy jego przetlumaczenia. Nie ukrywam ze gdyby ktos chcial sie tym zajac to powinny to byc trzy osoby Kudlaty. Mantid, Pulsar(kolejnosc alfabetyczna). Wedlug mnie oni najlepiej sie znaja na modliszkach. Napewno jest wiele forum dla czego nie mozna by napisac na ktores z nich i zaproponowac kupno. Gdyby to sie udalo to forumowicze hodujacy np pajaki czy jakies gady mogli by sie czegos nauczyc od nas. Do tego postu sprowokowal mnie inny post a mianowicie Mantis ferrari. Ktos napisal ze jedna z tych modliszek jest latwa w hodowlii. Pomyslalem ze mozna by zoorganizowac jakas zrzutke na kupno tej modliszki (tzn kilku par). Kazdy z trzech wymienionych powyzej forumowiczow otrzymal by np 2 lub 3 pary i sprubowal je rozmnozyc. Pozniej pierwszenstwo do otrzymania za darmo mialy by osoby ktore zrzucily sie na ze tak to nazwe porcje zarodkowa. W ten sposob mozna by wprowadzic do polskiej terrarystyki jakis ciekawy i wmiare latwy gatunek a moze nawet ich kilka. Wiem ze plan wydaje sie ambotny ale moze cos z tego bedzie. Prosze jeszcze raz Kudlatego, Mantida i PULSARA zeby zastanowili sie nad tym bo naprawde warto. Moze wpisza sie w poslkie karty historii terrarystyki:P.

  2. #2
    KnockeR
    Guest

    Re: Bardzo wazny temat- dla wszystkich!!!

    No może ja się nie znam tak jak Kudlaty, Mantid, Pulsar od miesiąca dopiero hoduje modliszki ale zbieram wiedzę na ich temat i mam zamiar zająć się poważniejszą hodowlą modliszek. Już od miesiaca szukam kogoś kto mieszka w czechach i zajmuje się terrarystyką ale jakoś nie mogę trafić na właściwą osobę raz, że nie znam czeskiego 2, że po angielsku nie zawsze można się dogadać Oni dobrze rozumią po niemiecku utrzymują się z niemieckich turystów! Nie wiem jak mogę pomóc ale jak się uda załatwić jakiś egzotyczny gatunek to ja chętnie kupię i pohoduję!

  3. #3
    kudlaty
    Guest

    Re: Bardzo wazny temat- dla wszystkich!!!

    Za około miesiąc lub dwa mantid i ja powinniśmy mieć sporą partię modliszek w tym i Pseudocreobotry. Jeżeli wszystko się uda to zrealizowany zostanie twój pomysł

    Wtedy też pogoda będzie lepsza na wysyłki.

    Istnieje także możliwość sprowadzenia kokonów bezpośerdnio z natury ale jest to rozwiązanie drogie i dość ryzykowne.


    Pozdrawiam

  4. #4
    TheMetal
    Guest

    Re: Bardzo wazny temat- dla wszystkich!!!

    Hym to chyba ja wywołałem tę "burzę" ;] , ale powiem tak terraryści całego świata łączcie się , jeżeli rzeczywiście te modlichy są łatwe w utrzymaniu to , jestem chętny do programu "rozprzestrzeniania" tego gatunku ;] , miałem sobie kupić jakieś dwa dorosłe ptaszniki na wiosne ale co tam wpiszcie mnie na listę chętnych


  5. #5
    ross
    Guest

    Re: Bardzo wazny temat- dla wszystkich!!!

    Sprowadzenie oetek z natury to napewno dobry pomysl?!?!
    Czy kudlaty chodzi co o ta modliszke?
    To moze zrobimy jednak jakas zrzutke na te modliszki ktore pozniej dostaly by osoby ktore w zrzutce uczestnicza? Dzieki niej mogli by oni wziasc wiecej sztuk lub jeszce jakis gatunek. Jak sie zgodzicie to moge zrobic tak ze na moje konto w mbanku bedziemy wplacac kase a pozniej pokaze wydruk. Napewno was nie uszukam, ale to wy musicie sie na to zgodzic.

  6. #6
    KnockeR
    Guest

    Re: Bardzo wazny temat- dla wszystkich!!!

    A ile mamy wpłacać!?

  7. #7
    ross
    Guest

    Re: Bardzo wazny temat- dla wszystkich!!!

    Nie wiem. Najpierw trzeba sie zorientowac ile owady kosztuj koszt wyslki itp. Miejmy nadzieje ze Vaclaw jest czechem))))

  8. #8
    RadOne
    Guest

    Re: Bardzo wazny temat- dla wszystkich!!!

    Ja tez w chodze w ten plan. ross pozniej sie odezwe na gg do ciebie


  9. #9
    KnockeR
    Guest

    Re: Bardzo wazny temat- dla wszystkich!!!

    Dodam, że pepiczki mają wszystko tanie (piwo prawie za darmo) i jak mają tak dobrze rozwiniętą terrarystykę to pewnie u nich ferrari jest tak popularna jak u nas gastrica, która kosztuje 2zł! Więc może się uda załatwić większą partię za zupełną darmochę!?

  10. #10
    TheMetal
    Guest

    Re: Bardzo wazny temat- dla wszystkich!!!

    Trzeba ustalić ile osób beirze udział w programie , ile kto sztuk bierze , i przedewszystkim po ile one są , a i oczywiście koszty transportu (ale pwenie jak w kilka osób zrzutka bedzie to taniej wyjdzie ;] ) i (co chyba najważniejsze) czy wogóle kudlaty, Mantid chcą nas w swoim projekcie ;]


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •