Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: co sie dzieje z moją popa.sp

  1. #1
    piteer
    Guest

    co sie dzieje z moją popa.sp

    Jedna z moich popa.sp(samica) chyba przymierzała sie do zrzucenia wylinki.Niejadła 4 dni.Jednak Gdy przyszedłem ze szkoły patrze a jej cieknie coś zielonego z tyłka(hemolimfa).Niewiem co się z nią dzieje jest L8 ,miała dobrze zraszone terra itd.Słyszałem że posypuje się czymś(chyba mąką przenna ale niejestem pewien).Czy modliszka w takim stanie moze przejść wylinke ??,czy to długo jej jeaszcze będzoie ciekło??.Z góry dzięki za odpowiedzi.pooooozdrooooooofka.Piteer

  2. #2
    Jaca
    Guest

    Re: co sie dzieje z moją popa.sp

    Wydaje mi się, że modliszka uległa zatruciu. Rokowania niezbyt pomyślne. Zmniejsz jej wilgotność i zrób kilkudniową głodówkę, zmień rodzaj podawanego pokarmu.


  3. #3
    kudlaty
    Guest

    Re: co sie dzieje z moją popa.sp

    Jezeli odwlok nie zostal w żadnym miejscu uszkodzony to samica po prostu pozbywa sie nadmiaru wilgoci. Rzeczywiscie lepiej przestan zraszac terra.
    Modliszki czesto w ten sposob wydzielaja nadmiar plynu(czasami wydostaje sie on tez przez otwor gebowy w postaci ciemnej wydzieliny).

  4. #4
    piteer
    Guest

    Re: co sie dzieje z moją popa.sp

    yyy....o qrcze masz racje kudłaty wiecej jej zraszyłem bo powinna mieć wylinke .Ale czy jej nic niebędxzie??

  5. #5
    m.borkowski
    Guest

    Re: co sie dzieje z moją popa.sp

    He, fajną gafę strzeliłeś

    Dopiero teraz do mnie dotarło, że masz na myśli konkretny gatunek - Popa spurca. W systematyce zapis Popa sp. oznacza - o ile pamietam - Popa species, czyli dowolny gatunek Popa, coś tak jakby Popa *.*

    Jak jest tu jakiś biolog zawodowiec niech mnie poprawi, jeśli głupoty piszę.

    Pozdrawiam,
    Borek

  6. #6
    m.borkowski
    Guest

    Re: co sie dzieje z moją popa.sp

    A tak w ogóle to jak - przestało cieknąć? I co z wylinką?

    Pozdrawiam,
    Borek

  7. #7
    piteer
    Guest

    Re: co sie dzieje z moją popa.sp

    cieknąć przestało, ale jast taka słaba że nawet chodzić niemoże ,niechce jeść, i ztej hemolimfy zrobiła się taka czarna twarda grudka której nawet pensetą niemoge zgnieść!!.Niestety niedługo padnie;(((((((((( jest zasłaba na wylinke

  8. #8
    Jaca
    Guest

    Re: co sie dzieje z moją popa.sp

    jednak miałem rację - zatrucie


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •