Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: SKLEP ZOOLOGICZNY W LEGNICY - POMOCY

  1. #1

    SKLEP ZOOLOGICZNY W LEGNICY - POMOCY

    Zacznę od tego, że piszę pod nickiem mojego brata, ale to ja Sylwia.

    Piszę ten post dlatego, że na coś takiego dłużej nie mogę już patrzeć. Nie należę do osób "nawiedzonych" na punkcie relacji człowiek-zwierzę i czasem sama dam klapa w tyłek mojemu konikowi lub pieskowi, kiedy inne argumenty nie docierają, a zwierzak włazi mi na głowę lub ma skłonności autodestrukcyjne, ale nie nawidzę sadyzmu i braku szacunku do życia.
    Dzisiaj po raz kolejny odwiedziłam sklep zoologiczno-wędkarski w Legnicy, przy ul. Mickiewicza. Jednym z typów jego działalności jest handel gadami. W sklepie stoi kilka - nazwijmy to - terrariów. Są tam m.in. : epicrates cenchria maurus, pyton królewki (regius), iguana iguana. Wszystkie zwierzątka mają nie ściągnięte wylinki. Legwanowi resztki wylinki gniją żywcem na palcach i łapkach i zapewne w ten sam sposób stracił on (przepraszam za laizm) grzebień wzdłuż szyi i pleców. Pytonowi wylinka nie zeszła cała i jak na moje oko to ma zgnilec pyska. Boa też nie zeszła wylinka. Na wszystkich zwierzakach są roztocza, które widać gołym okiem, bo jest ich tak dużo. Żadne ze zwierząt nie ma wody. U boa stał kubeczek, ale pusty. Zapomnijcie o UV u legwana i innych niezbędnikach. Reszty nie chce mi się opisywać, bo mi to ciśnienie zbytnio podnosi, a nie chcę później być dla nikogo wrednowata.
    Zwierzęta przebywają tam od kilku miesięcy, a ich stan jest coraz gorszy. Osobiście nie chciała bym być spragniona, głodna, zmarznięta i gnić żywcem.
    Obawiam się, że zwierzaki dokończą żywota w męczarniach w tym sklepie.
    Myślałam o podaniu sprawy do TOZ, ale jak facet dowie się, że coś mu grozi, to gady przypłacą to życiem, bo facet pozbędzie się dowodów.
    Jak ktoś ma jakiś pomysł, to niech da znać lub podejmie stosowne kroki.

    Bardzo mi przykro, że muszę to pisać, ale we wrześniu mówiłam Panu ze sklepu, że ma chore zwierzęta i nie dało to nic.

    Pozdrawiam wszystkich cieplutko. Milion całusków
    Sylwia

  2. #2

    Re: SKLEP ZOOLOGICZNY W LEGNICY - POMOCY

    daj sprawe do TOZU ale wczesniej idz do zoologa i zrób kilka fotek - wtedy bedziesz miała dawód któego sie nie wyprze. Może gady przypłacą zycie aby gosc mógl sie pozbyc dowodów ale nie bedzie juz męczyl następnych zwierząt.


  3. #3

    Re: SKLEP ZOOLOGICZNY W LEGNICY - POMOCY

    musisz próbować ;] ale czy ci sie uda to raczej wątpliwe

    powodzenia


  4. #4

    Re: SKLEP ZOOLOGICZNY W LEGNICY - POMOCY

    Grazynka wcale nie wątpliwe - wystarczy ze bedzie miala dobry dowód np. zdjęcia zwierząt. Jest duża szansa że się uda


  5. #5

    Re: SKLEP ZOOLOGICZNY W LEGNICY - POMOCY

    Jutro tam pojade (zrobilbym to wczescniej gdybym wogole wiedzial ze jest w Legnicy jakis sklep z gadami) i zobacze jaka jest sytuacja. Sprobuje pogadac z tym gosciem.


  6. #6

    Re: SKLEP ZOOLOGICZNY W LEGNICY - POMOCY

    Bylem w tym sklepie i sytuacja jest rzeczywiscie tragiczna, juz po samym sklepikarzu widac ze rozmowa nic nie da, goscia zupelnie nic nie obchodzi, trzeba to gdzies zglosic.


  7. #7

    Re: SKLEP ZOOLOGICZNY W LEGNICY - POMOCY

    Drake napisz do mnie na gg 6126010

  8. #8
    sy
    Guest

    Re: SKLEP ZOOLOGICZNY W LEGNICY - POMOCY

    A może ktoś by je kupił i wziął sobie do domu. Jako pierwsza mogę wpłacić na ten cel symboliczne 5 zł na czyjeś konto. Myślę, że jest nas tak dużo, że jeśli każdy da chociaż złotówkę, to zwierzaki uda się uratować. Tylko niech to będzie ktoś, kto ma warunki i to na dorosłe osobniki. Może to poroniony pomysł, ale już nie wiem, co wymyślić. Procedura działania TOZ polega na ostrzeganiu, ostrzeganiu i jeszcze raz ostrzeganiu i powiedzieli, że tak właściwie to nie mogą nic zrobić, ani zabrać zwierzaków, bo jest to proces sądowy, a przed nim jeszcze wiele formalnosci i nikt sie tego nie chce podjąć, bo to i tak nic nie da. Jeśli natomiast sfotografujemy zwierzaki w sklepie i je wykupimy oraz podpiszemy petycję, a zły stan zwierząt opisze wet specjalista, to TOZ może zakazać im handlu gadami, a zwierzaki będą uratowane i będą mieć nowy dom .

    Mam nadzieję, że mi pomożecie.

    Pozdrawiam
    Sylwia

  9. #9

    Re: SKLEP ZOOLOGICZNY W LEGNICY - POMOCY

    no powiedzmy ze my kupimy te gady i co dalej?/ koleś i tak kupi nowe i wszystko sie powtóży


  10. #10

    Re: SKLEP ZOOLOGICZNY W LEGNICY - POMOCY

    odkaldneie trzeba mu je jakos zabrac tylko jak ??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •