Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Tanzania

  1. #1
    mati87
    Guest

    Tanzania

    mam pytanie odnośnie tego gatunku, nie moge znależć nic na ten temat na google , zastanawiam sie czy nies jet troche podobna do gastrica, prosze o pomoc w odnalezeiniu informacji

  2. #2
    dr1zzt
    Guest

    Re: Tanzania

    Prawdopodobnie jest to Sphodromantis lineola, albo lineola x gastrica...
    Ale to tylko moje przypuszczenia, nie mialem dobrych zdjec S. lineola aby oznaczyc, moze mantid bedzie wiedzial lepiej.


  3. #3
    Saurus
    Guest

    Re: Tanzania

    Gatunek bardzo podobny do S. gstrica- nieco inne proporcje budowy (sa wyraznie masywniejsze przy tej samej dlugosci). Warunki hodowli takie jak dla wszystkich Sphodromantisow- niezbyt wymagajace modliszki.Nie wiem czy ten gatunek jest taki, ale moja samica byla dosc agresywna- w porownaniu do lagodnej jak baranek gastricy. Kilka razy mnie atakowala.


  4. #4
    bolek
    Guest

    Re: Tanzania

    wydaje mi się ze jest to modlicha z biofila, sprzedawana (koło wrzesnia 2004) jako Sphodromantis sp. z Tanzani (swieży import) - gatunek nierozpoznany do dziś.

  5. #5
    Igor6
    Guest

    Re: Tanzania

    JA mam te niby Sphodromantis sp. Tanzania ale ja nie uzywam tego " Tanzania " wydaje mi sie ze to tylko przez miejsce wystepowania.... A co do h0odowli bardzo latwy gatunek, spokojnie hoduj jak gastrice...


  6. #6
    Clip
    Guest

    Re: Tanzania

    A ma ktos je na sprzedaż bo poszukuje 4 L1

  7. #7
    Saurus
    Guest

    Re: Tanzania

    Uzywa sie nazwy Sphodromantis sp. "Tanzania", zeby odroznic je od Sphodromantis sp. "Egipt"- niektorzy nadal uzywaja tej drugiej nazwy, mimo, ze gatunek zostal rozpoznany jako Sphodromantis viridis.


  8. #8
    Saurus
    Guest

    Re: Tanzania

    Teraz porownalem sobie wyglad moich Sphodromantis sp. Tanzania ze zdjeciami S. lineola z bazy Terra Typica i wydaje mi sie, ze to moga byc one. Wielkosc, kolor i uklad plam na odnozach chwytnych zgadzaja sie w 100%, ksztalt pronotum tez, i jeszcze jedna ciekawa cecha- moze to przypadek, ale moja dorosla samica tego gatunku miala zawsze szare oczy, w jasnym swietle wydawaly sie niemal biale- tak samo wygladaja oczy u samic na zdjeciach.


  9. #9
    mati87
    Guest

    Re: Tanzania

    własnie na odnuzach chwytnych maja takie ciemne brązowo czane plamy to o tanzanic jest normalne chyba

  10. #10
    Saurus
    Guest

    Re: Tanzania

    Maja 4 drobne, jasne plamki na biodrach i uda do poloy zolte (wzdluz). Ciemnobrazowe i czarne plamy ma S. gastrica :P


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •