Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: 2 pytania

  1. #1
    merigold
    Guest

    2 pytania

    czy jak moja modlicha jest juz L7 i prawdopodobnie to mężczyzna, to kolejna wylinka nastąpi trochę później niż przeważnie?powinien przejść kolejną 8 sierpnia, a dziś już 16 i coś mi nie gra...

    drugie pytanie
    czytam sobie, że niektóre osoby zasadzają w terrariach rośliny...jak to możliwe skoro podłoże powinno sie wymieniać raz na jakiś czas, nie wierze że trzymacie te rośliny w doniczkach...chyba że się mylę.


  2. #2
    Igor6
    Guest

    Re: 2 pytania

    1) Modliszki przechodza wylinki wtedy kiedy chcą/musza. Ze ty tak sobie obliczyłaś/eś to nic nie znaczy, poniewaz nie ma takiego cyklu ze modliszki przechodza wylinki rowno co np. 3 tyg.

    2) Na to pytanie Ci nie odpowiem bo sam nie mam roslinek ani zywych ani sztucznych ale jak chcesz sobie wsadzic jakąs to polecam sztuczne...


  3. #3
    Snapek
    Guest

    Re: 2 pytania

    Prawdziwe roslinki mozna wstawiac w malych doniczkach.
    Ale lepiej dać zawsze sztuczne.


  4. #4
    Lukas_d2005
    Guest

    Re: 2 pytania

    Niekoniecznie . W terra docelowym np. 20 x 20 x 25 cm można zasadzić rośliny w podłoży gdyż będzie go wtedy kilkucentymetrowa warstwa. Owszem podłoże co jakiś czas trzeba wymieniać lecz modliszki nie sa napewno tak produktywne jak straszyki i wtedy ta wymiana przy tej wielkości terrarium i ilości podłoża zachodzi np co 2-4 tygodnie (oczywiście pomijając gatunki potrzebujące wyjątkowo dużo wilgoci gdyż wtedy przy duże wilgotności i odchodach szybciej może rozwinąć się pleśń).
    Nepewno bardziej porączym rozwiązaniem jest umieszczenie rośliny w doniczce i wtedy zasypanie jej podłożem. Można też do tego celu posłużyć sie koszyczkami w jakich sprzedaje sie rośliny akwariowe w sklepach zoologicznych.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •