Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Książki

  1. #1
    mati87
    Guest

    Książki

    Mam pytanie odnośnie ksiażek , widziałem poslka ksiązkę za chyba 18 zł takiej kobiety i zastanawiałem sie zeby ja kupić hobby owady w terrarium ale mi odradzają, moze wiecie jaka książkę mozna kupić i być z niej zadowolonym , chodzmi mi o książkę o owadach w terrarium nie tylko o modliszkach ale zawierającą informacje na ich temat , jeżeli nie będzie o różnych owadach to moze być o samcyh modliszkach, i prosiłbym o podanie gdzie moge sie zaopatrzyć w nią .

    dziekuje

  2. #2
    PULSAR
    Guest

    Re: Książki

    www.modliszki.com na samym dole masz odnosnik "Literatura" - oczywiscie sa to tylko pozycje zagraniczne, polskich dobrych ksiązek o modliszkach nie ma!


  3. #3
    mati87
    Guest

    Re: Książki

    szkoda włąsnie, widziałem to .ale np ogólnie o owadach jako hobby ? kolezanka ma ale nie znam autora taka gruba i fajna

  4. #4
    rozi
    Guest

    Re: Książki

    jak to nie ma? a Bazyluka to co? nie dobra?


  5. #5
    mati87
    Guest

    Re: Książki

    ale dostań sobie ją

  6. #6
    kudlaty
    Guest

    Re: Książki

    Dla terrarystów to ona jest bardzo słabiutka...


  7. #7
    mati87
    Guest

    Re: Książki

    no to kudłaty jaką ksiązkę bys polecił ??

  8. #8
    kudlaty
    Guest

    Re: Książki

    1. Klaudii Hessler "Mantiden - Faszinierdende Lauerjaeger" - bardzo dobra z punktu widzenia terrarysty.
    2. R.Ehrmann "Mantodea -Gottesanbeterinnen der Welt" - olbrzymie kompendium wiedzy, ciekawe i dokładne schematy budowy, opisane wszystkie znane rodzaje modliszek(minusem są dość słabej jakości zdjęcia).
    3. Ken Preston-Mafham "Grasshopers & Mantids of the Word" - najlżejsza z pozycji, sporo ciekawych informacji dotyczących obserwacji modliszek w naturze, parę naprawdę ładnych zdjęć(niestety ich liczba jest niewielka).


  9. #9
    Saurus
    Guest

    Re: Książki

    Gdzie mozna zdobyc ta ostatnia? Czy sa rowniez jakies inne dobre po angielsku?


  10. #10
    kudlaty
    Guest

    Re: Książki

    Zdobyć można przez księgarnie internetowe.

    Inne książki w języku angielskim to:

    "The Praying Mantids" Frederick R. Prete - ciekawe naukowe opisy budowy i zachowań modliszek, niewielka ilość informacji pomocnych w terrarystyce

    "Praying Mantids: Keeping Aliens" A. Lasebny, O. McMonigle - trudno powiedzieć bo w rękach nie miałem....z opisów na internecie wynika, że jest skierowana do hodowców ale zawiera bardzo podstawowe informacje i jest przeznaczona dla początkujących...


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •