Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: mam juz kokon i co teraz

  1. #1
    lordsmok
    Guest

    mam juz kokon i co teraz

    Wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem 4.5 cm kokonu gastricy i co dalej gdzie znalesc schemat inkubatora czy musze "przezimowac" kokon ratunkuuuuuuuuuuu.......
    samczyk po 5 dniach u samicy zszadl smiercia naturalna

  2. #2
    mati87
    Guest

    Re: mam juz kokon i co teraz

    Mówili ze trzeba przezimować schemat inkubatora jest chyba w faq cos z gazą, znajdz na forum bo był juz taki temat i pełen opis.no to kiedy interes otwieramy ?

  3. #3
    Saurus
    Guest

    Re: mam juz kokon i co teraz

    mati87- nie wypowiadaj sie na jakis temat gdy nie masz o nim pojecia. kokonu Sphodromantis gastrica NIE TRZEBA zimowac. Inkubator mozesz zrobic dowolny- Sphodromantisy i tak sie wykluja ;-) Ja inkubowalem w malym faunaboxie wylozonym wilgotnymi recznikami papierowymi i chociaz mlode sie wykluly, nie byl to najlepszy inkubator. Teraz kokony S. viridis inkubuje w plastikowym pojemniku na zwynosc, nawierconym na bocznej scianie i na pokrywie, na spodzie wilgotna lignina, calosc postawiona na monitorze (swietne ogrzewanie, poza tym grzanie od spodu pomaga utrzymac wilgotnosc- duze parowanie ).


  4. #4
    lordsmok
    Guest

    Re: mam juz kokon i co teraz

    Dzieki wielkie postaram sie nie zbadziewic tego kokonu ;-)
    saurus jak bedziesz mial male modlichy to daj znac

  5. #5
    mantid
    Guest

    Re: mam juz kokon i co teraz

    Tez uwazam ze dobrze przezimowany schemat inkubatora to podstawa.


  6. #6
    Saurus
    Guest

    Re: mam juz kokon i co teraz

    No pewnie, mantid, potem trzeba jeszcze na schemacie zebrac podpisy obojga rodzicow (zgoda na inkubacje kokonu w takich warunkach) )) Ja juz po pobycie na forum przestaje zauwazac takie bledy, przyzwyczajam sie (przesiakam glupota otoczenia ;-) ).


  7. #7
    mati87
    Guest

    Re: mam juz kokon i co teraz

    :P

  8. #8
    Igor6
    Guest

    Re: mam juz kokon i co teraz

    JA niedługo bede mial tez kokon S.gastrica i bede inkobował we wiadze plastikowym, ktore mozna dostac np. ( u mnie w miescie) w rybnych. Ale Sausrus dobry pomysł z tym monitorem.... musze sprobowac


  9. #9
    Saurus
    Guest

    Re: mam juz kokon i co teraz

    Tylko uwazaj zeby nie zajac calej powierzchni monitora bo sie moze przegrzac.


  10. #10
    Lukas_d2005
    Guest

    Re: mam juz kokon i co teraz

    Hehe a jak ktoś ma płaski monitor ?? :}


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •