Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Młode straszyki nowogwinejskie

  1. #1
    AGAM
    Guest

    Młode straszyki nowogwinejskie

    Czym najlepiej karmić świeżo wylęgłe E. calcarata i czy już u takich noworodków można rozpoznać płeć?


  2. #2
    Arrow
    Guest

    Re: Młode straszyki nowogwinejskie

    najlepiej karmic jezynami lub malinami(zamroz ich sobie troche) plec mozna rozpoznac po 2 wylince, u samicy na koncu odwloka widoczne jest pokladelko


  3. #3
    AGAM
    Guest

    Re: Młode straszyki nowogwinejskie

    Dzięki. Jak narazie wykluł mi się tylko jedwen (mój pierewszy!) i nie zauważyłem żeby pobierał pokarm. Zobaczę jak będzie po nocy :-)


  4. #4
    Jaca
    Guest

    Re: Młode straszyki nowogwinejskie

    Takiego po wykluciu to najpierw napój - nalej mu trochę pod pyszczek wody i delikatnie zamocz mu w niej pyszczek, na pewno będzie pił - to go wzmocni i następnego dnia powinien już wsuwać liście


  5. #5
    AGAM
    Guest

    Re: Młode straszyki nowogwinejskie

    On pił ale nadal nie iwdziełem żeby jadł. Trzymam go z patyczakami rogatymi (też młode) i liśći ubywa - ale kto je jadł - tego nie wiem...


  6. #6
    Arrow
    Guest

    Re: Młode straszyki nowogwinejskie

    nie trzymaj go z patyczakami !!!


  7. #7
    AGAM
    Guest

    Re: Młode straszyki nowogwinejskie

    Dlaczego?
    Dorosłe też trzymam z dorosłymi patyczakami rogatymi i nic złego się nie dzieje.


  8. #8
    Arrow
    Guest

    Re: Młode straszyki nowogwinejskie

    samce nowogwinejskiego sa bardzo terytorialne, a rogate dosyc kruche, dlugo trzymasz je razem ?


  9. #9
    Jaca
    Guest

    Re: Młode straszyki nowogwinejskie

    Młode mogą być spokojnie trzymane z patyczakami. Problem pojawia się, gdy straszyki uzyskają już większe rozmiary - taki straszyk może przxypadkowo nawet schrupać patyczaka.


  10. #10
    AGAM
    Guest

    Re: Młode straszyki nowogwinejskie

    Ja je trzymam razem już dosyć długo. Zdażyło sę raz czy dwa że straszyk odgryzł nogę patyczakowi, ale nic poważniejszego się nie wydażyło.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •