Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Oświetlenie

  1. #1
    OBMAB
    Guest

    Oświetlenie

    cze
    mam pytanie chiałbym hodować patyczaki na działce .
    aby dogrzaać terra chciałbym zamontować w nim żarówke czy nie zakuciło by to ich rozwoju i czy miało by to negatywny wpływ na i zachowanie???

  2. #2
    adampl
    Guest

    Re: Oświetlenie

    Żarówka nie będzie miała wpływu na patyczaki. Jak chcesz je trzymać na działce to polecam indyjskie lub rogate. Tolerują spadki temp. do 15st.C. Nie musisz przy tych gatunkach montować lampki. :-)


  3. #3
    OBMAB
    Guest

    Re: Oświetlenie

    zapomniałem dodać że żarówa miała by chodzić 24h/d


  4. #4
    Jaca
    Guest

    Re: Oświetlenie

    Musi być zachowany rytm dnia i nocy --> światła i mroku.


  5. #5
    Szajba
    Guest

    Re: Oświetlenie

    Są takie specjalne wtyczki na czas to możesz sobie ustawić że 12 godz świeci a 12 nie :>


  6. #6
    adampl
    Guest

    Re: Oświetlenie

    Jaca czy w przypadku patyczaków cykl dnia i nocy jest aż tak istotny?


  7. #7
    Jaca
    Guest

    Re: Oświetlenie

    Chodzi o to, że straszyki pożywiają się o zmroku - to jest główny powód zachowania cyklu dnia i nocy.
    Wiem z doświadczenia, jak moje straszyki się męczą, gdy w pokoju zarywam nocki (mam całą noc włączone światło). Skubańce nie ruszą się, aby się pożywić przy zapalonym świetle.


  8. #8
    zazel
    Guest

    Re: Oświetlenie

    Moje PSG23 jedza przy zapalonym świetle (wiedą że taki dobry hodowca jak JA nic im nie zrobi )

    ,ale żadko widzialem PSG9 przy jedzeniu... chyba ze w nocy


  9. #9
    sqqter
    Guest

    Re: Oświetlenie

    Cykl dnia i nocy jest bardzo ważny gdyż straszyki i patyczaki są zwierzętami nocnymi. Wtedy się odżywiają, spijają wodę, i najczęściej przechodzą wylinki.


  10. #10
    Similas
    Guest

    Re: Oświetlenie

    Ja dalem mocno przyslonieta swietlowke... Ja je widze, ale swiatlo im nie przeszkadza...Chociaz zauwazylem ze potzrebuja mroku tylko do rozpoczenia jedzenia Potem jak zaczna juz leci z gorki... nawet przy swietle


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •