Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Sposoby inkubacji jaj PSG9

  1. #1
    adampl
    Guest

    Sposoby inkubacji jaj PSG9

    Napiszcie w jakich warunkach inkubujecie jaja straszyka australijskiego, po jakim czasie się klują oraz czy jaja pochodzą z hodowli plciowej czy partenogenetycznej.


  2. #2
    zazel
    Guest

    Re: Sposoby inkubacji jaj PSG9

    Inkubuje w wysokiej temp. 26 wilgoć hmm nie mierzylem na oko z 80% jest to mój nowy sposób inkubacji jak narazie jajeczka leżą 1 miesiąc i nie pleśnieją

    (wow nowe forum a raczej dodatkowe i gdzie tu pisać?)

    PS.witam po weekendowej przerwie (musialem dac szanse przeciwnikom (ilosć postów )


  3. #3
    Mimi.
    Guest

    Re: Sposoby inkubacji jaj PSG9

    pisz na tym na tamtym CHYBA już będzie tylko giełda

  4. #4
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Sposoby inkubacji jaj PSG9

    Już trzeci rok sprawdza się inkubator z plastikowej butli 5l. Wygląda to tak:
    -Tniesz butlę miej więcej w połowie wysokości.
    -Górną część butli przycinasz tak by jej średnica widziana z góry była trochę mniejsza od dolnej połówki (coś jak na tym szkicu, który strzeliłem na poczekaniu).
    -Dolną część zakrywasz z góry gazą lub innym materiałem (przymocuj!), na którym będą leżeć jaja, do środka nalewasz wody.
    -Górną część kładziesz na środku dolnej (jak na rysunku, tylko do siebie przylegają).
    -Całość stawiasz w ciepłym miejscu (najlepiej pow. 24 st. C).

    Zapewnia to dobrą wentylację = brak pleśni. U mnie efekt doskonały zawsze po 6 miesiącach (z niezapłodnionych). W szczytowym okresie miałem ponad 200 potworów (wrzuć sobie moją stronkę z profilu, podstrona hodowla


  5. #5
    Mimi.
    Guest

    Re: Sposoby inkubacji jaj PSG9

    Więcej o takim inkubatorze tutaj ---> http://www.mga.com.pl/~adampl/hodowla/inkubator.php

    Ja jak mialem jajeczka to inkubowalem poprostu w plastikowym pudełeczku z watą i wieloma dziurkami (wata byla stale wilgotna, zdażało mi się przesuszyć. Efekty nie byly zadowalajśce.... na 14 jajek wyklulo się 8 straszuków 4 jajeczka zzieleniały (???) a z pozostalych dwóch lipa wiec nie polecam takiego sposobu......

  6. #6
    Dark Raptor
    Guest

    Re: Sposoby inkubacji jaj PSG9

    Niezłe, właśnie oto mi chodziło. ...i przez przypadek wyszło, że niepotrzebnie pouczam twórcę tego inkubatora Sorry!
    W każdym razie inkubatr działa, bo co roku mam ponad setkę młodych.


  7. #7
    Jaca
    Guest

    Re: Sposoby inkubacji jaj PSG9

    No więc twórcą samej idei takiej inkubacji jaj jest ja :->. Ideę tą jako pierwszy wprowadził w życie niejaki Antek, a ulepszył i doszlifował ten pomysł Adampl.


  8. #8
    Hari
    Guest

    Re: Sposoby inkubacji jaj PSG9

    Tak to dobry pomysł. Ja zrobilem poniejszoną wersje tego inkubatora (z butelki 1.5l) i ładnie sie powykluwaly. Temp. ok. 25st. czas ok. pol roku.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •