Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Kwitnienie kwiatów w terra

  1. #1
    sqqter
    Guest

    Kwitnienie kwiatów w terra

    Zakwitły mi kwiatki z gałązek w terra
    Czy to grożne dla patyczaków bo mi płatki podjadają?
    Pozdro
    Sqqter


  2. #2
    MataManX
    Guest

    Re: Kwitnienie kwiatów w terra

    chyba nie u mnie indyjskie zjadają całe trzykrotki począwszy od kwiatów po łodygi i puki co nic im nie jest inne rośliny też jedzą ale nie wiem jak z ich kwiatami by było


  3. #3
    Similas
    Guest

    Re: Kwitnienie kwiatów w terra

    Hm... U mnie kiedys zakwitly czeresniowe galazki i mimo ze asperrimusy zezarly kwiatki to zyja nadal i maja sie dobrze...


  4. #4
    JakubikF
    Guest

    Re: Kwitnienie kwiatów w terra

    Wyobraźcie sobie patyka w naturze.... tam jest pełno kwiatów. I jakoś do dziś gatunki straszyków przetrwały zjadanie kwiatów :>


  5. #5
    Ryba13
    Guest

    Re: Kwitnienie kwiatów w terra

    Może jakby karmić patyki ciągle kwiatami to może nabrały by kolorku?
    Flamingom wychodzi. Ale to tak po za temamtem.

  6. #6
    Similas
    Guest

    Re: Kwitnienie kwiatów w terra

    No ktos gdzies na forum dawno temu napisal ze po pomidorach sie dorobil rogatych w jakims dziwnym kolorze wiosna idzie - mozna zaczac testowac


  7. #7
    Mimi.
    Guest

    Re: Kwitnienie kwiatów w terra

    Flamingi jedza kwiatki? pierwsze słysze ;-) Chyba chodzi o jakies zwierzątka wodne o czerwonym ubarwieniu?;-) a wlasnie chyba zaczne jeszcze raz hodować rogate (bo gatunek łatwy szybko rośnie i przybiera różne barwy) i zrobie jakies testy w róznych terrariach I przy okazji sprawdze czy faktycznie teoria że brązowe rogate z większymi wyrostkami na ciele to sprawa wilgotności, świerzości porzywienia, temperatury czy koloru otoczenia......

  8. #8
    JakubikF
    Guest

    Re: Kwitnienie kwiatów w terra

    Masz rację Mimi... Flemingi jedzą drobne skorupiaki odcedzając je z wody dziobem eeee a nie kwiatki...


  9. #9
    mordd
    Guest

    Re: Kwitnienie kwiatów w terra

    Wawrzynek, jaśmin nagokwiatowy, azalia (rhododendron) - te mogą teraz zakwitnąć na sciętych gałązkach a dla wielu zwierząt są trujące. Większość jest nieszkodliwa. Powiedz co to za zielsko, albo jak wygląda to powiem ci czy może być szkodliwe.......choć wątpię, aby ktokolwiek sprawdził toksyczność w przypadku straszyków - będę jednak wiedział, czy były zanotowane trujące wlaściwości w przypadku innych zwierząt, a tym samym czy zawierają jakieś charakterystyczne toksyczne substancje...... Tak na prawdę ciężko trafić na roślinę trującą, trzeba się postarać

  10. #10
    Mimi.
    Guest

    Re: Kwitnienie kwiatów w terra

    Straszyki i nie tylko jedzą także część roślin trujących bez skutków ubocznych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •