Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: patyczaki

  1. #1
    szafa
    Guest

    patyczaki

    czy patyczaki mogą się żyeić liścmi sałaty

  2. #2
    Double
    Guest

    Re: patyczaki

    nie, chyba ze przez krociutki okres, ale wtedy lepiej zrobic glodowke niz karmic salata. jest dla nich szkodliwa


  3. #3
    Fredomirek
    Guest

    Re: patyczaki

    Double nie sałata tylko związaki chemiczne którą są sałaty zazwyczaj pryskane. Patyczakom rogatym, bądż indyjskim możesz podawać sałatę np. ze swojego ogródka albo .. z doniczki

    Pozdrawiam, Piotr

  4. #4
    BZYK
    Guest

    Re: patyczaki

    Sałaty nigdy nie podawałem,najlepsza jest jeżyna,gdy nie ma do niej dostepu dobra jest truskawka.Karmiłem ja straszyki pamietnej zeszłorocznej zimy gdy nawet jeżyna wymarzła,i było ok.

  5. #5
    Mimi.
    Guest

    Re: patyczaki

    Jeden z "renomowanych ;-)" hodowców straszyków w Polsce karmi częśc gatunków sałatą i jest ok

  6. #6
    Arrow
    Guest

    Re: patyczaki

    daja rade z salata szczegolnie u zarlocznych gatunkow i zima kiedy czasem o jezyny trudno, tylko ze to troche drogie, u mnie nowogwinejskie para - srednia glowka salaty na posiedzenie ;D


  7. #7
    Bizkit
    Guest

    Re: patyczaki

    to zależy jaki gatunek, np. indyjskie zjedzą wszystko, rogate przez jakiś czas także mogą, ale nie za długo, chociaż jeśli jest z ogródka niepryskana to chyba można <lol> a straszyków to ja bym nie karmiła sałatą...


  8. #8
    Double
    Guest

    Re: patyczaki

    no to niezle, ja kiedys (dawno i nieprawda) karmilam indyjskie salata ze znajomego sklepiku (salata ekologiczna) i mi padly po niej :/ za to dochowalam dwoch pokolen na samej..pietruszce, dlugo zanim sie dowiedzialam, ze jest rzekomo szkodliwa..


  9. #9
    insekts
    Guest

    Re: patyczaki

    SAŁATA JEST PRZEZ MOJE OWADY ROZCHWYTYWANA,ALE ZE SKLEPU NIE ODWAŻYŁ BYM SIE IM DAWAĆ SAŁATY BO PRYSKAJĄ JĄ CHEMIKALIAMI.NAJLEPRZA JAST Z DONICZKI A W LECIE Z OGRÓDKA

  10. #10
    Jaca
    Guest

    Re: patyczaki

    Tzw. sałata ekologiczna jest pryskana tuż przed samym zbiorem (pisał o tym kiedyś dr Robert).
    Pietruszka jest bezpieczna na tej samej zasadzie, co sałata. Pietrucha jest też chętnie zjadana przez liśćce, ale tylko raz ;-) Trują się zapewne jakimiś naturalnymi związkami chemicznymi w niej występującymi. Co jest trucizną, a co wartościowym pokarmem, to rzecz względna, zależna od tolerancji danego gatunku straszyka.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •