Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Paprotka dla patyczaka rogatego?

  1. #1
    Grochu
    Guest

    Paprotka dla patyczaka rogatego?

    Jak w temacie - czy patyczak rogaty (dzisiaj kupiłem sobie dwa) może wcinać liście paproci?
    dałem mu już tam kilka i własnie się rpzygladałem, czy je.
    bez rezultatu, ale tutaj http://www.mga.com.pl/~adampl/hodowla/zywienie.php pisze, że paproć jest wśród zalecanych pokarmow, więc sam nei wiem (-:


  2. #2
    Szymon_czarodziej
    Guest

    Re: Paprotka dla patyczaka rogatego?

    Podstawowym pokarmem dla straszykow i patyczakow, ze wzgledu na swoja uniwersalnosc powinna byc jerzyna. Zwlaszcza dla tych patyczakow Paprotke zjadaja Oreophoetes peruana i jest to chyba jedyny pokarm przez nie tolerowany.


  3. #3
    Grochu
    Guest

    Re: Paprotka dla patyczaka rogatego?

    no właśnie widze, że moje coś marudzą, ale niestety nie mam dostępu teraz do jeżyny. poszukam może sałaty z pewnego źródła (może od dziadka - nie pryskana) i im dam. zobaczy się.


  4. #4
    insekts
    Guest

    Re: Paprotka dla patyczaka rogatego?

    może nie były wcześniej karmione paprocią i dlatego nie chcą jej jesć.ja moim daje czasami paprocie i jedzą.

  5. #5
    Grochu
    Guest

    Re: Paprotka dla patyczaka rogatego?

    chyba moje tez już jedzą - dzisiaj zobazyłem, że w paprotce są małe dziurki (-: wymieniam im ją codziennie i spryskuje.
    nie zauważyłem wychudzenia odwloku, więc chyba jedzą (-:


  6. #6
    Rogacz
    Guest

    Re: Paprotka dla patyczaka rogatego?

    Jak masz wybierać między sałatą, a paprocią, to lepsza paproć. W końcu zaczną jeść.


  7. #7
    Jaca
    Guest

    Re: Paprotka dla patyczaka rogatego?

    lepsza sałata niż paproć


  8. #8
    Grochu
    Guest

    Re: Paprotka dla patyczaka rogatego?

    juz mam naszczepkę trzykrotki, więc niedlugo będzie dobre papu dla patyków (-:


  9. #9
    matka__
    Guest

    Re: Paprotka dla patyczaka rogatego?

    paprotka nie jest trująca, u mnie gdy zimą był brak jeżyn lub malin, to paproć zawsze mi je zastępowała i jadły je bez najmniejszych oporów.

  10. #10
    Ryba13
    Guest

    Re: Paprotka dla patyczaka rogatego?

    no trzykrotka niejest zbyt dobrym papu dla patyków. Jest zbyt wodnista i zamało w niej substancji odrzywczych. Ale jest dobrym uzupełnieniem dlety, szczególnie zimą gdy powietrze jest suchsze.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •