Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: co to znaczy?

  1. #1
    Fivkaaa
    Guest

    co to znaczy?

    Ostatnio zainteresowałam się straszykami. I mam pytanie. Co przy nazwie gatunku oznacza symbol PSG...(jakis nuemrek)? Np. PSG 215

    z góry thx za odpowiedz

  2. #2
    Dark Raptor
    Guest

    Re: co to znaczy?

    To skrót The Phasmid
    Study Group. Zobacz to:
    http://www.stickinsect.org.uk/
    ...i wszystko jasne


  3. #3
    Fivkaaa
    Guest

    Re: co to znaczy?

    a te numerki przy PSG? I po co to się pisze?

  4. #4
    Mimi.
    Guest

    Re: co to znaczy?

    Każdy straszyk (każdy poznany straszyk) ma swój numerek w Phasmid Study Group (organizacja zajmująca sie tego typu owadami). np straszyk nowogwinejski (Eurycantha calcarata) to PSG 23 co oznacza że ten gatunek owada w tej organizacji ma numerek 23.
    Oczywiście nie trzeba znać numerów PSG najlepiej znać nazwy łacińskie ale nie zaszkodzi znać i to i to gdyż nie każdy straszyk ma nazwę łacińską (np. patyczak wietnamski czy niektóre z Sipyloidea i inne)

  5. #5
    sqqter
    Guest

    Re: co to znaczy?

    PSG to orgazizacja zajmująca się oznaczaniem straszyków
    Łatwiej jest komuś powiedzieć PSG9 niż Extatosoma Tiaratum prawda


  6. #6
    Bizkit
    Guest

    Re: co to znaczy?

    nie wszystkie poznane gatunki mają numerek PSG. poznanych gatunków jest ponad 2000, a w PSG jest tylko niecałe 250 numerek dostaje taki gatunek, który jest już jakiś czas w hodowli, zostaje dokładnie opisany i oznaczony musi być danego gatunku więcej niż np. jedna para w hodowli. jest dużo gatunków, które mają nazwę łacińską, ale nie mają numeru PSG.


  7. #7
    Mimi.
    Guest

    Re: co to znaczy?

    wow dzieki nie wiedziałem myślałem ze te 2000 (wg niektórych źródeł 3000...) to tylko przypuszczalna liczba.
    W każdym razie sa te.ż straszyki z num,erem PSG bez nazwy łacińskiej

  8. #8
    Dark Raptor
    Guest

    Re: co to znaczy?

    To by było dosyć ciekawe, bo każdy gatunek powinien być wcześniej opisany. Chyba, że wystartowali z hodowlą znacznie wcześniej niż nowa nazwa została uznana przez odpowiednią komisję.


  9. #9
    Mimi.
    Guest

    Re: co to znaczy?

    Myślałem że gdyby wszystkie gatunki w hodowli miały łacińską nazwę to taka organizacja jak PSG poradziła by sobie ze znalezieniem nazwy łacińskiej takich "często" hodowanych gatunków jak psg 102 czy psg 144
    Ale teraz skumałem o co w tym wszystkim chodzi. Sorka.

  10. #10
    Jaca
    Guest

    Re: co to znaczy?

    Wszystkie gatunki w hodowli posiadają łacińską nazwę. Problem jednak w tym, że nie wszystkie gatunki udało się odpowiednio sklasyfikować. Hodowcy (PSG) po prostu nie wiedzą, jaki gatunek hodują. Wówczas klasyfikacja ogranicza się tylko np. do określenia prawidłowej nazwy rodzajowej (np. PSG#144 Ramulus sp.).


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •