Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: krzywy odwłok patyczaka?

  1. #1
    modliszka44
    Guest

    krzywy odwłok patyczaka?

    Niedawno jakieś 2 tygodnie temu, moja samica patyczaka rogatego- MArilyn zrzuciła z siebie drugą wylinkę.Chwileczkę potem spadła z gałązki na której była uczepiona i tak jakoś nieszczęśliwie przygniotła sobie główkę i nóżki. Jestem skończoną panikarą więc, najdelikatniej jak mogłam chwyciłam ją za odwłok by przenieść ją na liście, żeby nie połamała sobie przednich kończyn. Nie wiem dlaczegfo wpadłam na taki pomysł :-/. Koniec końców moja samiczka ma od tamtej pory skrzywiony odwłok, jest on wygięty w bok. CZy to moja wina? Nie jest to nic szkodliwego???Proszę pomóżcie!! będę bardzoooo wdzięczna!!


  2. #2
    Jaca
    Guest

    Re: krzywy odwłok patyczaka?

    Nic jej nie będzie.


  3. #3
    modliszka
    Guest

    Re: krzywy odwłok patyczaka?

    Ja też tak miałem z moim rogaczem jednym.Nic się nie stanie.Po wylince wszystko przejdzie.

  4. #4
    Ryba13
    Guest

    Re: krzywy odwłok patyczaka?

    Dokładnie, u mnie tez był podobny przypadek i tez przeszło po wylince.


  5. #5
    o_m_o_r_p_h
    Guest

    Re: krzywy odwłok patyczaka?

    A u mnie indyjski tak sie meczy juz 2 tygodnie, stracil przednie odnoze i wygielo go tak wlasnie w strone kikutka. Teraz zamarl i wyglada ze bedzie mial wylinke. Ciekawe czy sobie poradzi, bo drugie przednie odnoze ma uwiezione w starej skorze ...

  6. #6
    Bizkit
    Guest

    Re: krzywy odwłok patyczaka?

    mój patyczak gigant źle przeszedł drugą wylinkę; był cały skrzywiony, przetrzymał chyba po tym tydzień i zdechł nie wiem dlaczego tak się stało, wilgotność była idealna, jakiekolwiek oznaki pleśni natychmiast usuwałam, temeratura 25 stopni, terra póki są młode mają (a właściwie to teraz tylko jeden ma) wystarczające, a jak będzie większy to go przełożę do większego, pożywienie cały czas świeżutkie (jeżyna - nie młoda). nie wiem po prostu jak to się mogło stać... a z drugim wszystko w porządku na szczęście ale nie martw się, roagty to nie gigant, raczej się wyliże


  7. #7
    kalisz
    Guest

    Re: krzywy odwłok patyczaka?

    a przypadkiem nie zrobiłaś mu lewatywy :>?


  8. #8
    o_m_o_r_p_h
    Guest

    Re: krzywy odwłok patyczaka?

    Ta moja indyjka przeszla wylinke i przednie odnoze faktycznie odrasta takie szczatkowe jest 4mm ! Drugie niby wyswobodzila ale jakies martwe zostalo, tak jakby obumarlo i co gorsza czulki tez takie zostaly uschniete Dzis zdecydowalem sie na amputacje ! Odcialem uschnieta noge i czulki. Jak to sie mowi 24 h po operacji sa decydujace dla pacjeta. Na razie jest o.k. znaczy sie zastygla na patyku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •