Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Pytanie do kogoś obeznanego

  1. #1
    Gallson
    Guest

    Pytanie do kogoś obeznanego

    Kupilem od takiego kolesa z wystawy straszyki chcialem straszyki rogate parke a zobaczcie co on mi dał ( na dole foto ) ten po prawej to chyba Epidares nolimetangere ( samiec ) a po lewej straszyk rogaty ( samiec ). CHCIAŁ BYM SIE UPEWNIC CZY DOBRZE MYSLE WIEC NAPISZCIE JAKIE TO GATUNKI I JAKA PŁEC . thX


    [img]www.miasto.interia.pl/w/titisman/1.jpg[/img]

  2. #2
    Niedościgniony
    Guest

    Re: Pytanie do kogoś obeznanego

    Dobrze rozpoznałeś gatunki tych straszyków. Obydwa straszyki to samce: ten po prawej to Epidares nolometangere i po lewej Aretaon asperrimus.

    Pozdrowiaski

  3. #3
    Marek69
    Guest

    Re: Pytanie do kogoś obeznanego

    Niedościgniony i ty macie rację .Czemu tylko dałeś się tak podpuścic gdzie pokładełko samicy.Pozdroawiam.


  4. #4
    Gallson
    Guest

    Re: Pytanie do kogoś obeznanego

    bede musial je sprzedac bo i tak ich nie rozmnoze :] jakos wtedy nie patrzylem czy to samiec czy samica bylem pewien ze koles sie zna bo mial wystawe zwierzat w łebie ale dał mi gratis kokon gastricy w 80% zapłodniony to sam poznalem kupilem jeszcze od niego straszyki filipinskie to powiedzial mi ze ma samca ;P i tak samca nie odkryto ale bym sie smial jak to byl by serio samiec chetnie wymienie te straszyki na straszyki zielone ( samice )

  5. #5
    Gwatemel
    Guest

    Re: Pytanie do kogoś obeznanego

    Ten z lewej to na 100% samiec straszyka rogatego!! Z tym drugim się pierwszy raz spotykam :P


  6. #6
    Jaca
    Guest

    Re: Pytanie do kogoś obeznanego

    2 dojrzałe samce gatunków dokładnie takich, jak napisałeś


  7. #7
    Niedościgniony
    Guest

    Re: Pytanie do kogoś obeznanego

    Gallson Jeśli chcesz to mam na sprzedaż 2 samice imago Aretaon asperrimus. Z ceną się dogadamy. Jeśli jesteś zainteresowany to odezwij się do mnie na maila lub gg.

    Pozdrowiaski

    e-mail: niedoscigniony@o2.pl
    gg: 5310188

  8. #8
    DZIUREK
    Guest

    Re: Pytanie do kogoś obeznanego

    MAsz rację co do rozpoznania gatunków, jednak zapewniam Cię że sprzedawca nie zrobił tego specjalnie bo sam byłby stratny. L1 obu gatunków, poza dość znaczną różnicą wielkości, jest całkiem podobne ( kształt i barwa) poza tym jeśli patrzeć od strony finansowej Epidares kosztuje ok 10 - 15 zł a Aretaony ok. 2 - 3 zł . To tak w drodze wyjaśnienia i w celu delikatnej obrony sprzedawców z giełd )


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •