Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: inkubator

  1. #1
    koleś
    Guest

    inkubator

    Czy jajeczkom straszyków i patyczaków wystarcza temperatura pokojowa ?? Czy konieczne jest podgrzewanie??


  2. #2
    hanzel
    Guest

    Re: inkubator

    wystarczy pokojowa, ale niewiem czy słusznie przy inkubowaniu jaj patyczaka rogatego zauwazylem ze jesli podniesie sie temp i utrzyma w miare wysoka wilgotnosc inkubacja przebiega szybciej. Moze wypowiedza sie bardziej doswiadczeni hodowcy, sam jestem ciekaw w sumie jak to jest.


  3. #3
    M.I.R.A.S.
    Guest

    Re: inkubator

    No, jeżeli zwiększymy wilgotność temperaturę to zarodki rozwijają się szybciej. Działa to na tej samej zasadzie co metabolizm. Trezba uważać żeby temperatura nie przekraczała 30C.

    Inkubuj jajka w temperaturze pokojowej wtedy jest najbezpieczniej, chociaż ja ostatnio eksperymentowałem z jajkami australijskiego .
    były u mnie od listopada w temperaturze pokojowej- malo spryskiwania , nic się nie wykluło.Pozniej przez dwa tygodnie utrzymywałem temp ok 30C , wilg ok 90% i doczekałem się z 6 jajek 3 młodych straszyków.


  4. #4
    Marek69
    Guest

    Re: inkubator

    Co do inkubowania jaj starcza temperatura pokojowa to znaczy 22-24 stopnie znam takich co w zimie maja w mieszkaniu po 17 stopni, i wszytko bedzie ok. Miras to co opisałes to normalny objaw że kiedy nagle robi się większy skok temperatury to zaczynają sie lęgnąć straszyki ja nawet najpierw obniżam do właśnie 17-18 stopni na 2 -3 dni a potem nagle podwyższam do 28 i często zaczynają się kluc młode. Tak że i w tym przypadku każdy hodowca ma swoja teorię.Pozdrawiam Marek


  5. #5
    koleś
    Guest

    Re: inkubator

    a czy w tzw butelkowym inkubatorze, postawionym w temperaturze pokojowej jest wystarczajaca wilgotnosc?? Bo tajskie mi sie kluja, ale martwie sie o tudniejsze gatunki


  6. #6
    Snapek
    Guest

    Re: inkubator

    Lepiej od czasy do czasy spryskiwać letko jajeczka .


  7. #7
    Marek69
    Guest

    Re: inkubator

    Tak jak dodał Snapek ja spryskuje co dwa dni delikatnie.


  8. #8
    Gwatemel
    Guest

    Re: inkubator

    Ja trzymam jaja wszystkich moich straszyków w tem. pokojowej. Uważam że nie ma potrzeby dawać wiecej. Wystarczy regularanie zraszać i tyle. Jeśli chcesz możesz przyśpieszyć rozwój zarodka podnosząc tem. Jak poprzednicy napisali nie powinna ona przekraczać 30*C.


    Pozdro GwT


  9. #9
    Gwatemel
    Guest

    Re: inkubator

    Ale po ściankach butelki a nie po jajkach . Ściankach wewnętrznych


  10. #10
    Blu_manitu
    Guest

    Re: inkubator

    a ja nie miałm szczęścia z jajeczkami, ponad 200 jajeczek E.calcaratha ciągle czeka na wyklucie i chyba sie już nie doczekam, temp 25-27, wilgoć raczej w pożądku i do tej pory jeden sie wykluł początkiem maja (już jest imago) a drugi tydzień temu....... Gdzies popełniłem poważny błąd tylko zastanawiam sie gdzie... ale bede czekał nadal

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •