Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Discovery - szokujące O_o

  1. #1
    Lukas_d2005
    Guest

    Discovery - szokujące O_o

    Witam,
    Dzisiaj na discovery leciał program o największych robalach świata.
    Wymieniono rzecz jasna chrząszcza Herculesa,skolopendrę, t.blodni i straszyki.
    Ale co mnie bardzo zadziwiło (pomijając fakt że raz pomylili australiana z liśścem :] ) :
    1.Pomimo że pokazany został gatunek patyczaka olbrzymiego, za największego na świecie straszyka udokumentowano podobno straszyk nowogwinejski który uwaga miał 60 cm O_o ... Nie wiem czy w tro wierzyć, z drugiej strony w znanym programie naukowym mogą znać fakty których my nie znamy.

    2.Po drugie pokazali jako przykład straszyka oczywiście australijskiego,ale nie byle jakiego. Był biały a łączenia na pancerzyku i nieliczne wzorki czarne. Wyglądał jak stworzony do maskowania się na korze brzozowej. Spotkał się kotśmoże z przypadkiem albinizmu u australianów.??


  2. #2
    Bziak
    Guest

    Re: Discovery - szokujące O_o

    czasami wlasnie w filmach dokumentalnych tak juz jest... sa rozne bajki jakbym troche sie nie znal na straszykach i by mi powiedzieli ze to straszyk to tez bym uwierzyl ;P ale na szczescie jakies pojecie mam


  3. #3
    Gwatemel
    Guest

    Re: Discovery - szokujące O_o

    Nie słyszałem o tym straszyku- ale fajno mieć takiego dalmatyńczyka

    Nie chce mi się wierzyć, że nowogwinesjki ma 60cm rekordu- może źle usłyszłeś


    Pozdro


  4. #4
    Lukas_d2005
    Guest

    Re: Discovery - szokujące O_o

    Bziak wyobraź sobie że ja też mam jakieś pojęcie...Chcialem tylko z wami skonsultować to co usłyszałem.
    Gwatemel mi też się nie chciało wierzyć,nie wiesz jakie ały wywaliłem jak to usłyszałem ale usłyszałem dobrze - 60 cm z przednimi odnóżami. No cóż teoretycznie jest to możliwe bo w każdym gatunku zdarzają się zarówno karły jak i giganty. Przecież gdyby nie ograniczone racje tlenowe w atmosferze to takie bydlaki nie byłyby żadkością

    Owszem ta samica australiana wyglądała obłędnie )) Nie wiem czy byś się jej dopatrzył na brzózce


  5. #5
    SMITI
    Guest

    Re: Discovery - szokujące O_o

    Cytat z www.phasmodea.prv.pl:
    "odmiana straszyka australijskiego hodowana w Polsce pochodzi z Queensland w Australii"

    Także tamte straszyki to nie żadne albinosy

  6. #6
    Jaca
    Guest

    Re: Discovery - szokujące O_o

    Prawdopodobnie chodziło o patyczaka olbrzymiego (Phobeaticus serratipes). Patyczak to też straszyk.
    Największym straszykiem wśród straszyków jest Heteropteryx dilatata (jeśli chodzi o masę owada).


  7. #7
    Igor6
    Guest

    Re: Discovery - szokujące O_o

    Co do tego australiana to napewno takie są (pierwsze zdjecie)
    http://phasmids.webpark.pl/dlahodowcy/ciekawostki.htm


  8. #8
    Ina
    Guest

    Re: Discovery - szokujące O_o

    Oprócz tego co zauważył Lukas beznadziejne były przerywniki typu - facet szuka w pokoju jedzenia które jest tak zakamuflowane jak patyczaki. Po co komu takie głupoty, które zajmują połowę filmu. Ten czas można by wykorzystać na pokazanie większej ilości owadów. Spora filmów przyrodniczych dąży do tego aby w jakiś super oryginalny sposób przekazać wiadomości i zazwyczaj pokazują jakiegoś szalonego faceta który gada, skacze, biega, a tym samym mniej przekazuje treści. Daleko tym filmom do klasyki typu: „Imperium owadów” wyświetlanym w TVP jakieś 5-6 lat temu.


  9. #9
    Lukas_d2005
    Guest

    Re: Discovery - szokujące O_o

    Tak Ina to mnie dobiło po cholere nam wiedzieć że można zrobic tackę z marcepanu albo kabel z lukrecji ??

    Jegnego jestem pewny : powiedziane było wyraźnie o straszyku nowogwinejskim i nawet pokazano spreparowanego osobnika tego gatunku mimo że facet nadmienił i pokazał wcześniej patyczaka olbrzymiego (średni osobnik miał może 30 cm długości )i to był napewno patyczak a potem o tym nowogwinejskim bylo.
    Możliwe że to bujda a możliwe że zaskakująca mutacja. To pozostanie tajemnicą autorów filmu ;]

    Ten australijski jest podobny do tego na zdjęciu pierwszego od lewej ale tutaj to się zdaje jakiś zielonkawy :] ale tamten robił super wrażenie


  10. #10
    Jaca
    Guest

    Re: Discovery - szokujące O_o

    brednie, żadna mutacja, straszyki nowogwinejskie PSG 23 max dorastają do 15-16 cm.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •