Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jak sprzedawac??

  1. #1

    Jak sprzedawac??

    Jako poczatkujacy terrarysta mam pytanie,mianowicie jezeli mam zamiar wyslac zwierzaka do nabywcy to w jaki sposob?? chodzi o to zeby zwierzak byl przewieziony w dobrych warunkach i chodzi mi tez o sposob zaplaty czy przesylka "za pobraniem" jest odpowiednia do tego typu przesylek ??a i czesto widze typ przesylki"koduktorskiej" ale za bardzo nie wiem o co w niej chodzi.. prosze o uprzejme wytlumaczenie z gory dziekuje)

  2. #2
    ironkapela
    Guest

    Re: Jak sprzedawac??

    Konduktorska - jest to przesylka pociagiem, kosztuje 25zl, jest jedna z najbezpieczniejszych form transportu zwierzaka, lecz nie zawsze jest polaczenie z Twojego miasta do innego miasta.

    Kurierska - cena ok 25zl. Przesylka jak sama nazwa mowi firma kuriersska. Cena ok 25zl. Tutaj to juz zalezy od kurierow. Czasem jest wszystko okey, a czasem zrzucaja paczkami po samohodzie. Ja osobiscie korzystam z DHL-u i jeszcze sie na nich nie zawiodlem.

    PKS - Koszt 10zl. Tak jak konduktorska tylko ze autobusem

    Poczta - I tutaj zdania sa juz podzielone. Za pobraniem sie nie wysyla, no chyba ze ma sie 200% pewnosc ze koles ktoremu wysylasz odbierze paczke. Koszt z reguly nie przekracza 15zl (wszystko zalezy od kwoty pobrania). Jezeli juz cos wysylam poczta to paczka priorytetowa ktora kosztuje 6zl. Jest jeszcze opcja "zywe zwierze" ale o niej nic nie wiem konkretniego.

    Pozdrawiam


  3. #3

    Re: Jak sprzedawac??

    jesli chodzi o "zywe zwierze" to raz do mnie taka paczka przyszla i miala byc w oddzielnym miejscu a byla razem ze zwyklymi paczkami...w moim przypadku to byla sciema

  4. #4

    Re: Jak sprzedawac??

    no dokladnie zywe zwierze to sciema paczka i tak jest ze wsystkimi i na dodatek rzucaja nia!! jak kazda paczka !! moj boasek to odczul""("("("("(" ale zrobulem wojne na poczcie i mam nadizej ze sie nie powtorzy !!!!!!

  5. #5

    Re: Jak sprzedawac??

    PKS - nie do konca tak jak z pociągiem. Zazwyczaj jak się nie upomnisz to nie dostaniesz kwitu (jak zgubią lub zniszczą to możesz się ugryźć, nic nie zrobisz). Jak się upomnisz to kierowca jest wściekły bo nie może podprowadzić tej dychy i na dobre traktowanie marne szanse. Paczkę wrzucą pod siedzenie i generalnie mają w d... Absolutnie nie polecam! Tylko PKP lub kurier.

  6. #6
    ironkapela
    Guest

    Re: Jak sprzedawac??

    O tym nie wiedzialem Mordd, boja tylko odbieralem PKS-em A jak zgubia albo zniszcza to czego mozna sie domagac?? Oczywiscie majac kwit.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •