Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Kupiłem książkę

  1. #1
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Kupiłem książkę

    Kupiłem książkę "Amatorska hodowla gadów" autorstwa MJG i M. Kaczorowskiego. Obiecuję, że przeczytam bardzo dokładnie. Cena 85 zł


  2. #2
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Kupiłem książkę

    Nie mogę się powstrzymać.....
    Rozdział "Choroby gadów"
    3. zdanie "......gady mają wolniejszy metabolizm a zatem wiele chorób rozwija się w ich organiźmie znacznie wolniej........" A kiedy to gady mają wolniejszy metabolizm i od kogo wolniejszy. Ich tempo przemiany materii zależy od temp. otoczenia i w optymalnych warunkach ten metabolizm wcale nie jest taki wolny. Pytanie pomocnicze - dlaczego legwany muszą jeść codziennie? I co ma hipotetycznie "wolniejszy" metabolizm do tempa rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych a tym samym tempa rozwoju choroby? Złe warunki termiczne środowiska (zbyt zimno) zwalniające przemianę materii a co się z tym wiąże upośledzają funkcjonowanie układu immunologicznego - raczej przyspieszają rozwój choroby niż go opóźniają. Istnieje jakie zjawisko fizjologiczne jak gorączka behawioralna, której mechanizm i znaczenie stoi w jawnej sprzeczności z tezą autorów.


  3. #3

    Re: Kupiłem książkę

    Witam panie Jarku

    Czy to jakaś nowa książka ?. Warta swojej ceny ?.
    Jak wygląda okładka ?.


  4. #4
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Kupiłem książkę

    Książka jest nowa 2003.....
    Czy warta ceny? Na razie nie wiem - ale po dość pobieżnej jak na razie lekturze zamierzam napisać o tej pozycji trochę komentarzy - dla dobra zwierząt. Prawdziwa wiedza jest bezcenna............................ Ja kupuję wszystkie dostępne pozycje niezależnie od ich wartości merytorycznej (
    Okładka wygląda porządnie - twarda i kolorowa - dużo wytrzyma, podobnie jak cierpliwy papier (wyd. Multico) dominuje zieleń a na pierwszym planie gadzie głowy


  5. #5
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Kupiłem książkę

    Rozdział "Szczegółowy przegląd gatunków"
    żółw stepowy
    str. 71 - "powinien mieszkać w przestronnym terrarium o grubej warstwie piaszczystego podłoża......" o piasku i konsekwencjach jego stosowania napisałem już morze słów - wystarczyło skorzystać - piasek to najczęstsza przyczyna zatkania przewodu pokarmowego żółwi lądowych (podobnie jak u gekonów) cdn


  6. #6

    Re: Kupiłem książkę

    W końcu książka ma tytuł "Amatorska hodowla gadów" to chyba tłumaczy błedy, o których piszesz....

  7. #7
    DraCha
    Guest

    Re: Kupiłem książkę

    Bardzo dobrze trzeba ścigać parweniuszy, bo chcący się czegoś dowiedzieć początkujący hodowcy mogą narobić głupot.
    P.S. A może by tak zrobić listę gó...ch książek ku przestrodze i stratą kasy?

  8. #8

    Re: Kupiłem książkę

    Dziekuję za informację panie Jarku, bendę ją poszukiwał.


  9. #9

    Re: Kupiłem książkę

    Z tego co słyszałem Książka bardzo dobra. Chyba jak narazie najlepsza polsko języczna oferta na rynku. Byle tak dalej )

    Pozdrawiam
    Leny


  10. #10

    Re: Kupiłem książkę

    Hmmmmmmm, Dowiedziałem się od pewnego człowieka, że ta książka jest znacznie tańsza u wydawcy http://www.multico.neostrada.pl/.
    Panie Jarku przepłacił pan .
    Myslę że w księgarniach cena książki nie powinna przekroczyć 80 zł.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •