Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Legwan zielony - nowa pozycja - opinie

  1. #1

    Legwan zielony - nowa pozycja - opinie

    Prosimy wszystkich, którzy mieli styczność z pracą " Legwan zielony - podstawy hodowli " autorstwa Ryszarda Wiśniewskiego i Marka Magierskiego o opinie na jej temat tzw. "chłodnym okiem" Pomoże nam to w przyszłości opracować wydanie II rozszerzone.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Re: Legwan zielony - nowa pozycja - opinie

    ksiazeczka krotka, zwiezla i na temat
    przeczytana jednym tchem, info zgodne z tym co na forum praktykujemy,
    ogolna ocena 5+
    nie ma nic do zarzucenia autorom, Rysku Jacku kawal dobrej roboty:*


  3. #3

    Re: Legwan zielony - nowa pozycja - opinie

    jescze raz dziekuje za ksiazke. uwazam, ze zawiera duzo cennych info ''w pigulce'' dla kazdego posiadacza legwana

    jak dla mnie to zabrakło rozdziału ''Jak przekonac upartych sceptyków, ze legwany nie sa jadowite i o innych stereotypach dotyczacych zwierzat egzotycznych''' a zdjecia doroslych legusow podzialaly skuteczniej niz paralizator na moja rodzine. no coz najwyzej przestana mnie odwiedzac
    a tak powaznie to mam doslownie pare uwag, ale to juz prywatnie do Pana Rysia na maila skrobne
    pozdrawiam


  4. #4
    Marcin S-c
    Guest

    Re: Legwan zielony - nowa pozycja - opinie

    Ogólnie bardzo udana pozycja. Może pozbawi to forum konieczności wałkowania podstawowych tematów po sto razy.
    Proponuję zakup tej książki zarówno początkującym terra-maniakom jak i starym "wyjadaczom", żeby nic im z główki nie uciekło z biegiem czasu.

    Gratuluję autorom

    PS. a co powiecie na pomysł wydania albumu poświęconego zwierzętom terraryjnym (niekoniecznie samym legwanom) opatrzonego krótkimi komentarzami fachowców i opisem gatunku. Wszystko oczywiście w większym formacie , na papierze kredowym itp. Nie ma chyba w Polsce takiej publikacji??

    pozdrawiam


  5. #5

    Re: Legwan zielony - nowa pozycja - opinie

    Tylko nie "pana" Małgorzatko ;-) Wolę być na "Ty" i raczej taki bezpośredni zwrot z mojej strony jest mile widziany na forum :-) Jeśli są uwagi do książki lub jakieś spostrzeżenia proponuję napisać o tym w tym właśnie temacie. My z Markiem (Jacku) jesteśmy zwykłymi terrarystami jak większość osób na forum, choć mamy jakieś tam doświadczenie. W opracowaniu książki pomagało parę osób i jesteśmy za to wdzięczni. Ogólnie wszystkie uwagi są dla nas cenne i być może pomogą w przyszłości poprawić to co jest i rozszeżyć o nowe zagadnienia. Nawet ja czytając teraz książkę zmieniłbym parę zdań ;-)
    Ps. Marcin, nasza książka mogła być o wiele atrakcyjniej wydana - twarda okładka, większe zdjęcia, papier kredowy dobrego gatunku itp. Niestety to kwestia ceny, a ją ustala głównie wydawca. Można negocjować ceny, ale nie jest to proste. Uważam, że nasza książka nie powinna kosztować więcej jak 10 zł, ale niestety nikt nie zrobi tak małego nakładu w tej cenie. Jeśli miałby ukazać się album terrarystyczny z fotkami gadów i komentarzami do fotek, zrobiony w pięknej oprawie, na papierze kredowym z ekstra fotami ile osób go kupi ? 100, 200, 300 ? Przy tej ilości za taki album cena nie zejdzie poniżej 70-80 zł, o ile nie więcej. Przerabialiśmy to z Jacku praktycznie, pisząc i dzwoniąc do wielu wydawców w całej Polsce. Owszem, jest to realne, ale trudne i drogie. Jak będzie taki album, ja się piszę ;-)


  6. #6

    Re: Legwan zielony - nowa pozycja - opinie

    Kilka zdań można zmienić i pewnie się zmieni - kiedyś )))))))) Ja czytam pracę jak coś czego wcześniej na oczy nie widziałem ))))
    Pozdrawiam

  7. #7

    Re: Legwan zielony - nowa pozycja - opinie

    chcialam zaczac, ze zapewne moje uwagi wynikaja z braku doswiadczenia tzn czasami zdarzaja sie tzw sytuacje awaryjne w hodowli i mozna godzianmi przekopywac forum i inne zrodla a nie znalezc wystarczajacych odpowiedzi. przykladowo? awaria pradu na pare dni, jak ogrzac legwanka? usuwanie roztoczy, czy po spryskaniu leguska roztworem iwermektyny nalezy go pozniej wykapac w czystej wodzie? brak zarowki Sun Glo(ogolnie zarowek do terrarium dostepnych w sklepach zoo), czy mozna uzyc tymczasowo zwyklej zarowki tudziez lustrzanki?
    zapewne przez lata hodowli spotykaliscie sie z roznymi takimi sytuacjami i jakos trzeba bylo sobie poradzic(czasem metoda prob i bledow niestety ) i to jest wlasnie to moje spostrzezenie a propos Waszej ksiazeczki, zeby podzielic sie swoimi wlasnymi doswiadczeniami , bo zapewne takich przykladow jak moje moglibyscie podac multum.
    ale podkreslam: chyle glowe przed autorami bo byla to bardzo cenna lektura/podrecznik. pozdrawiam


  8. #8
    Marcin S-c
    Guest

    Re: Legwan zielony - nowa pozycja - opinie

    zgadza się Rysiu, ale taki album nie cieszyłby się powodzeniem tylko u bywalców forum, chociażna pewno i tutaj znalazłoby się wiele osób chętnych nabyć elegancką pozycję nawet za cenę, o której piszesz. podejrzewam , że kilka niewielkich reklam w portalach o tej tematyce + wystawka w porządnych sklepach zoologicznych mogłyby spowodować naprawdę spore zainteresowanie taką publikacją. Sam wiesz jak niewiele takich pozycji ukazuje się na naszym rynku (jeśli w ogóle jakieś są).
    Myślę, że temat nadaje się "pod obróbkę". Z takimi fachowcami jak Wy i potencjałem informacyjnym jaki choćby jest na forum(wszelkie gatunki) jest szansa stworzyć dużą poważną publikację z konkretnym nakładem ( a co za tym idzie w niższej cenie).

    pozdrawiam


  9. #9

    Re: Legwan zielony - nowa pozycja - opinie

    O to nam małgorzatko chodziło, o takie niby banalne ( ale dla początkujących bardzo ważne) sprawy. Dlatego cenne są Twoje uwagi i na 100% zostaną uwzględnione w II rozszeżonym wydaniu - no ale to przyszłość.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Re: Legwan zielony - nowa pozycja - opinie

    Moim życzeniem jest, aby taki album się ukazał. Mając dobre zdjęcia i gotowe opisy (cały gotowy materiał) nie ma problemu, aby jakieś wydawnictwo się tego podjęło. Niestety, jeśli to ma być ładne, będzie drogie. Porozmawiamy o szczegółach w sobotę na giełdzie;-)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •