Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: ziemiórki

  1. #1

    ziemiórki

    czy ktoś zna sposób na zlikwidowanie całej masy latających w terrarium ziemiórek? W dodatku tak by nie zaszkodzić innym owadom. Mam duże stado karaczanów, a w ich terrarium pojawiła się ostatnio cała masa małych muszek. Są to z pewnością ziemiórki. Jak się ich pozbyć?


  2. #2
    Nook
    Guest

    Re: ziemiórki

    Chyba rady nie ma (tego jest za dużo, żeby wszystko wytępić!!)... ja się wkurzyłem ostatnim razem bo miałem również tego plagę, to wymyłem całe terra i urządziłem wszystko od nowa (na następny raz już wiedziałem, że nalezy często wymieniać żarcie :-).


  3. #3

    Re: ziemiórki

    Hodując kruszczyce, miałem chmary tych much, które doskonale rozwijały się w ściółce. Pozbyłem się tego w ten sposób, że wyczyściłem całe terra i założyłem bardzo drobną siatkę, aby muszki nie mogły wlecieć. Trzeba jednak uważać przy wszwelkich manipulacjach w terra, bo wystarczy, że wleci jedna samica i problem może się powtórzyć.


  4. #4
    Nook
    Guest

    Re: ziemiórki

    JAca ale zdaje się że ich larwy żerują na pożywieniu ( i są na nich skladane jaja) - czy nie lepiej po prostu częściej wymieniać jedzenie ?


  5. #5
    Rooibos Kalahari
    Guest

    Re: ziemiórki

    Nie, ich larwy żerują w podłożu i "wykorzystują" często korzenie roślin jako źródło pokarmu, dlatego są bardzo szkodliwe dla roślin doniczkowych. To, czy na podłożu znajduje się pokarm dla kruszczyc nie ma większego znaczenia dla rozwoju larw ziemiórek. Jaja składane są w podłożu.

  6. #6
    Cześ
    Guest

    Re: ziemiórki

    mozesz je powciagac odkurzaczem

  7. #7

    Re: ziemiórki

    Nook pomyliłeś ziemiórki z muszkami owocowymi...


  8. #8

    Re: ziemiórki

    Te moje to na pewno ziemiórki (małe czarne o charakterystycznym starcie i locie). Pojawiły sie niedawno. Większość przebywa na umieszczonej w terrarium dużej kępie mchu. Miał być ozdobą (i rzeczywiście świetnie sie prezentuje) jednak stał sie chyba też powodem wystąpienia takiego "nalotu" ziemiórek. To na pewno nie resztki jedzenia, bo te usówam systematycznie.


  9. #9
    Adrian Furman -AdN-
    Guest

    Re: ziemiórki

    jak mowil czes, moglabys sprobowac z odkurzaczem (zeby nie robic wszystkiego od nowa) ale nie wiem czy to poskutkuje. Pozdrawiam!


  10. #10
    Atuis
    Guest

    Re: ziemiórki

    to był chyba żart ?? co nie adrian

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •