Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Chętni do tworzenia czasopisma ?

  1. #21

    Re: Chętni do tworzenia czasopisma ?

    ja z synowcem na czele i jakoś to będzie...

    kochani jak zwykle będzie że sie czepiam tych którym sie chce... wg mnie czasopismo nie ma szans...

    po pierwsze znikoma liczba kupujących....
    po drugie znikoma liczba piszących (kompetentnych takich co sie im będzie chciało, i to za darmo)
    po trzecie ogromne koszta
    po czwarte co niby by miało być w tyj gazetce czego nie ma w necie?
    po piąte znikoma ilość reklamodawców

    przypomne wam że już coś takiego było nazywało sie "magazyn terrarium" było wydane na ładnym kredowym papierze, za stosunkowo niedużą kase, pisali w miare kompetentni ludzie... skończyło sie po polsku... czytelnicy marudzili że drogie, że kiepskie, wydawca zniknął, kilka osób piszących sie zraziło...


  2. #22

    Re: Chętni do tworzenia czasopisma ?

    Według mnie to lepiej wydac to w postaci e-book

    Wątpie żeby wypaliło w normalnej postaci.


  3. #23

    Re: Chętni do tworzenia czasopisma ?

    Moznaby, ale dla mnie chyba pozostanie zagadka, po co wydawac ebooka, skoro to samo znajdziemy na tej stronie czy uzywajac Google?


  4. #24

    Re: Chętni do tworzenia czasopisma ?

    KORSAKOW

    "po pierwsze znikoma liczba kupujących...."

    Nie byłoby moim zamiasem drukowanie odrazu 10000 nakładu. Oczywiście początku jak wszędzie i zawsze skromne.

    "po drugie znikoma liczba piszących (kompetentnych takich co sie im będzie chciało, i to za darmo)"
    Może znajdą się chętni aby napisać (dobry) artykuł za reklamę w czasopiśmie albo dla satysfakcji.

    "po trzecie ogromne koszta"

    No właśnie staram się je maxymalnie obniżyć, i jak się dogadam z odpowiednimi osobami to będę działa dalej.

    "po czwarte co niby by miało być w tyj gazetce czego nie ma w necie?"

    Nic. To samo tylko zebrane możliwie najwięcej informacji w jednym miejscu za 1 razem.

    "po piąte znikoma ilość reklamodawców"

    No na tłok to bym nie liczył :/

    "przypomne wam że już coś takiego było nazywało sie "magazyn terrarium" było ...."

    Tak, było. Jednak zauważ że rośnie popyt na zwierzęta terrariowe i przydało by się szerzyć informację na temat przeróżnych gatunków. Z tego co zauważyłem to dużo ludzi kupuje zwierzęta dla szpanu. (Miałem przypadek że młody chłopak chciał kupić odemnie kędziorka L1, i koniecznie chciał samca i chciał go trzymać w 30 litrowyk akwarium :/ Stąd pomysł czasopisma)

  5. #25

    Re: Chętni do tworzenia czasopisma ?

    Moim zdaniem czasopismo to dobry pomysł. Nie wszyscy mają dostęp do internetu.


  6. #26

    Re: Chętni do tworzenia czasopisma ?

    racja! I chetnir bym omógł w twozeniu!


  7. #27

    Re: Chętni do tworzenia czasopisma ?

    Myślę, że mogłoby się to udać, gdyby wydawać to w formie gazetki szkolnej. Obnizyłoby to znacznie koszty. Na początek uważam nie ma sensu bawić się w jakieś superkolorowe pisma. Może np. Kilka fotek kolorowych, choć uważam je w sumie za zbędne. Fotki można smiało znaleźć w necie. Zresztą jak się owo pisemko by rozkręciło, wtedy ( biorąc pod uwagę ilośc osób prenumerujących pismo ) bawić się w wydawanie czegoś większego. Co do pisania artykułów.... tu mozesz mieć problem. Nie ma wielu osób które mogłyby pisać artykuły na poziomie. Ale gra warta świeczki. Przygotuj sobie plan. Zwerbuj ludzi, głównie fachowców z danych dziedzin i jakiegoś weta, który coś skrobnie. Zamówienia można by robić na jakiejś stronce i wpłacie na konto. Choć wiem, że ludzie po wałkach z "terrarium" mają niechęć do prenumerat. Ale próbuj. Ja w każdym razie na pewno kupię 1 nr. Jeśli faktycznie chcesz się za to wziąść to masz masę roboty- przede wszystkim jakiś plan proponowanych artykułów,zeby wiedzieć mniejwiecej na ile numerów starczy Ci pomysłów, ale życzę powodzenia.


  8. #28

    Re: Chętni do tworzenia czasopisma ?

    A czemu musi byc prenumerata! Porostu wiem gdzie mozna zalatwic platnosc SMS-ami i kazdy co wysle sms z dana cena za gazetke zostanie mu ta gazetka wyslana na nastepny dzien! No wgre tylko chodza koszta przesylki to mozna to jakos rozwiazac! Robiac to w grupie!


  9. #29

    Re: Chętni do tworzenia czasopisma ?

    Problem polega na tym, że koszt druku zależy od nakładu. Prenumeraty sa po to, żeby wydawca miał jakiekolwiek pojecie o zapotrzebowaniu. Płatne sms? No to zostaniesz z całymi pudłami nie sprzedanych numerów, padniesz już po numerze "0". Poza tym zerówkę najczęsciej rozdaje się gratis, żeby zapoznać ludzi tytułem. Stać cie na to?
    Nie zniechecam, sam tesknię za czasopismem. Ale autorów ie znajdziesz tu na forum a druk to kosztowna sprawa....

  10. #30

    Re: Chętni do tworzenia czasopisma ?

    Wszystko zalerz od tego cz znajda sie osoby chetne zareklamowac!
    jezeli bedzie ich w miare to cena czasopisma terrarystycznego dla nas beda znikome!

    Proponuje zrobic naklad ile sie da moze napoczatku 200 gazetek a jesli sie wszystko sprzeda to sie dodrukuje!

    Najgorsz zet to znalesc ludzi co sie znaja na danej zeczy i umieja pisac modrze! A nie drukarnie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •