Obawiam się, ze największym problemem może być druk, a dlaczego, a to dlatego, że mało nakładowy druk jest kosztowny, mowa o druku w kolorze. Gdyby chodziło o druk czarny to napewno taniej. Zrobiłem lekkie rozpoznaie i koszt druku wynosi mniej więcej przy nakładzie 200szt,

1)pełen kolor z okładką błyszczącą - 3000zł
2)okładka kolor błyszcząca, środek druk czarno-biały - 1500zł
3)druk czarno-biały(okładka środek) - 1000zł

Są to koszta czasopisma o pojemnośći ś.p. Czasopisma Terrarium

Przy takim nakładzie doliczając koszty transportu z drukarni by było wydać na druk każdego egzemplarza jakieś 16zł, Chyba, część pokryły by reklamy.

Warto brać pod uwagę fakt, że wydrukowanie w takim samcyh wariantach nakładu 500szt. kosztowało by juz dużo mniej ale jak się nie sprzeda to zostać z czymś takim to tez problem. A nikt nie bezie dopłacał do tego czasopisma.

Przy 500szt. przedstawia się to mniej więcej tak:
1)4000zł
2)2000zł
3)1500zł


Przy 1000szt.
1)5000zł
2)2500zł
3)2000zł

Jak na mój gust to pierwszy numer musiałby byś tańszy więc na próbę można wydać 1000szt w wersji z kolorową okładką ale na to potrzeba około 3000zł !! Wątpie by ktoś zainwestował w coś na czym może nie zarobić, chociaż taki magazyn sprzedawany za 4,00zł powinien zejść ;D

Ewentualnie można to drukować stosując trochę gorszy papier wtedy koszt 1000szt w pełnym kolorze wyniósłby jakieś 4000zł, z środkiem w czerni 2000zł, a cały w czerni 1500zł.

Na koniec dodam, że wszystkie podane tutaj sumy pochądzą z drukarni offsetowej która dokładny program wyliczenia podaje na swojej stronie. Jednak ceny mogą być odrobinę inne.

Jeśli ktoś ma 2000-3000zł i chce w to zainwestować to jak najbardziej mogę pomóc poczynając od składu czasopisma na kontaktach z drukarnią kończąc.

ps. Mam nadzieję, że dość łatwo to rozpisałem.