Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Martwe zabki

  1. #1

    Martwe zabki

    Niestety musze zamiescic posta w tym temacie
    Wczoraj o godzinie 18, robiac porzadki w moim terra, przenioslem 3 anolisy zielone i 3 rzekotki zielone do duzego fauna boxu 35x25x25 (mniej wiecej).
    Caly ich pobyt w tym pojemniku trwal okolo 20 godzin.
    Temp 22-24, wilogotnosci w normie (w tym czasie faunabox bylo 2 razy spryskiwany), zwierzeta byly karmione wczoraj rano.
    Dzis wyjalem 3 anolisy i jedna zabke (w bardzo dobrym stanie), oraz 2 martwe rzekotki
    Jak myslicie jaka mogla byc przyczyna ich smierci.
    Dzis rano jeszcze zyly.
    Pozdrawiam i licze na pomoc.
    Mark0wy

  2. #2

    Re: Martwe zabki

    Może stres je zabił?

    Kondolencje

  3. #3

    Re: Martwe zabki

    Czym je karmiłeś?


  4. #4

    Re: Martwe zabki

    W ostatnim czasie świerszcze.
    Mark0wy

  5. #5

    Re: Martwe zabki

    Nieznam sie na żabach ale kiedyś hodowałem przez kilka lat rybki i wiekszości zdychała nie z powodu chorub nie dożywienia brudnej woda ale kiedy powymianie wody i czyszczeniu akwarium wpuszczałem je z powrotem. Sąde że rybki jak i żaby żle reagują na zmiany i zabija jak ktoś już wspomniał stres.


  6. #6

    Re: Martwe zabki

    apropo akwa : ryby zdychają jesli wymieni się całą wodę to powstają w nowej <nawet odstanej> związki azotu zabojcze dla ryb...
    to to a nie stres jsst przede wszystkim powodem smierci rybek...
    a o zabkach nie mam pojęcia sam mialem kiedys taki przypadek... ;(


  7. #7

    Re: Martwe zabki

    Musze dołożyć post co do tego akwa....

    PO PROSTU SKANDAL. ROBILES WSZYSTKO CO MOZNA BYLO ROBIC, ZLE. Jeżeli kiedykolwiek bedziesz hodował ryby poczytaj co nieco o nich ........ wczesniej.....

    Sorki za opieprz ...... nie miej urazy...))


  8. #8

    Re: Martwe zabki

    Jeśli Twoim zdaniem wymiana wody u ryb jest błędem to gratuluje informacji hodowlanych. Faktycznie powinno sie starać jak najrzdziej zmieniać wode. Mówie tu o dołożeni starań żeby woda sie nie brudziła. Ale i tak co jakiś czas trzeba to zrobić zwłaszcza przy dużych rybach takich jak welony.


  9. #9

    Re: Martwe zabki

    ja mam akwa z pyszczakami, dobrą filtrację. Akwa stoi u mnie od rześnia (10 miesięcy) i na zmianę wody sie nie zanosi

  10. #10

    Re: Martwe zabki

    Ludzie!!! Tak nie można. NIe można wymieniać całej wody naraz, jak również nie można wymieniać w ogóle. Co to znaczy "na zmianę się nie zanosi"????!!!! Tu nie chodzi o to, że jak zauwazycie ze woda sie robi brunatna to trzeba ja wymienic. Wode wymienia sie raz na tydzien, raz na dwa tygodnie... mozna rzadziej, ale nie mniej niz raz na miesiac. NIestety, akwaria to nie naturalne ekosystemy i azotany zbieraja się w wodzie im dłużej nie jest wymieniana. Jezeli ryby w tej wodzie zyja dłuższy czas to nie beda sie czuły dobrze. Róbcie jak chcecie, ale to co robicie (z rybami) godzi w wieloletnią prące akwarystów z całego swiata, przez wiele lat, aby zapewnic jak najlepsze warunki do hodowli.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •