Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Jakie gady w takim terrarium?

  1. #1

    Jakie gady w takim terrarium?

    Mam w posiadaniu zbiornik w pelni ze szkla o wymiarach 120/60/100
    I zastanawiam sie jakie gady oglbym tam chodowac. Czekam na wasze pomysly co do tego jakie gady moglbym chodowac w tym terrarium.
    Dzieki za odpowiedzi

    Klunek

  2. #2
    Anolis1987
    Guest

    Re: Jakie gady w takim terrarium?

    Wybór gatunków do hoowli w takim terra jest praktycznie nieograniczony. Mógłbyś hodować tam anolisy, rzekotki, kumaki, gekony, agę, felsumy, żaby, itd. Ale jeśli hodzi ci o coś konkretnego to tak:
    wklej szybkę z przodu tak aby po podziale mniejszy na wodę kawałek zajmował 1/3 pow. terra, wysokość tej szybki powinna wynosić 15cm lub więcej.
    na środku posadź dracenę dermeńską, a z tyłu chamedoreę, marantę, syngonium, oplątwy, guzmanie i skrytokwiaty. W części wodnej zainstaluj grzałkę, filtr i osadź jakieś wodne kwiaty (anubias, wgłąbka).
    w tak urządzonym terra możesz trzymać razem kilka anolisów (jeden samiec i 2-3 samice), kilka rzekotek zielonych, karliki i kumaki dalekowschodnie.
    Dracena deremeńska jest niezbędna gdyż jak wynika z moich obserwacji anolisy i rzekotki uwielbjają na niej spać.

  3. #3
    Wiesław Pyć
    Guest

    Re: Jakie gady w takim terrarium?

    Witam.
    Ja proponuje na początek jakiegoś węża, np. Zbozowego(Elaphe guttata), Smugowego(Elaphe obsoleta), Chinskiego(Elaphe taeniura) lub Pytona królewskiego(Python regius). Proponuje ci, zebys to sobie przeczytal:
    http://terrarium.com.pl/artykuly/dla...acych.php?id=3
    http://terrarium.com.pl/artykuly/dla...acych.php?id=2


  4. #4

    Re: Jakie gady w takim terrarium?

    Proponuje boa dusiciela.

  5. #5

    Re: Jakie gady w takim terrarium?

    Dzieki za wszystkie rady (nie jestem wcale poczatkujacy ale po prostu ciekawy bylem czy podsuniecie mi jakies nowe pomysly) Juz wczesniej myslalem o tym zeby chodowac tam boa dusiciela ale niestety moi wspoldomownicy sie nie zgadzaja, wiec rozwazam rozne wersje z jaszczurkami i plazami. Czekam na dalsze propozycje

  6. #6
    DraCha
    Guest

    Re: Jakie gady w takim terrarium?

    agama brodata lub błotna, jeśli przytulny wąż to lancetogłów mleczny

  7. #7

    Re: Jakie gady w takim terrarium?

    No wlasnie myslalem nad agama brodta ale to terrarium ma wysokosc ponad 100cm wiec duzo przystrzeni by sie marnowalo. A co do agamy blotnej to niely pomysl. Macie moze jakies doswiedczenie z czym moglbym polaczyc agame blotna?

  8. #8
    **MARTA*
    Guest

    Re: Jakie gady w takim terrarium?

    a może jakieś węże


  9. #9
    DraCha
    Guest

    Re: Jakie gady w takim terrarium?

    Proponuję zgłosić się do alicji to szpec od brodaczy

  10. #10

    Re: Jakie gady w takim terrarium?

    Prawda ! Dobry SZpec !

    Pozdrawiam
    Leny


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •