Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: legwanik :(

  1. #1

    legwanik :(

    płakać mi się chce jak o tym myśle... Mój leguś ukochany złamał sobie wszystkie cztery kończyny (chyba a może raczej na pewno w wyniku upadku, tyle że nikt tego nie widział)
    patrzyłam na zdjęcie RTG i nie mogłam uwierzyć
    na szczęście to nie są złamania na zgięciach kończyn.
    dostał od razu zastrzyki wapniowe i przeciwzapalne, ale i tak mi strrrasznie smutno, jak tak leży i nic nie może się poruszać, chociaż nie ma łapek włożonych w żadne bandaże ani gipsy... I bardzo bym chciała, żeby zrosło się dobrze i szybko... aleczenie potrwa przynajnmiej z miesiąc... i będzie tak cały czas leżał ((
    UWAŻAJCIE NA SWOJE LEGWANKI !!!

  2. #2
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: legwanik :(

    MBD!!!!!!!!!!!!!!
    Czy możecie przyjechać do Wrocławia?


  3. #3

    Re: legwanik :(

    co to jest MDB?????

  4. #4

    Re: legwanik :(

    Jeśl twój legwan złamał aż wszystkie kończyny i to na raz to ma straszny deficyt wapniowy. MDB to choroba polegająca na niedoborze wapnia i innych minerałów mających wpływ na twardość kości. Zwierzęta roślinożerne na ten rodzaj deficytu są szczegulnie podatne, poniewasz w pokarmie roślinnym jest zbyt mało tych minerałów.

    Hodując legwana powinnaś znać wszystkie artykuły i opisy o jego hodowli ,nie obraź się ale przez swoją niewiedze możesz stracić gadzine.

    Lecz legwana nie zwlekaj.


  5. #5
    oXcros
    Guest

    Re: legwanik :(

    witam
    przykro mi co sie stało.... i zycze legowi szybkiego powrotu do zdrowia...

    moze byscie napisali jakie witaminy i w jakich ilościach na 100g masy ciała lega sa konieczne zeby uniknąć własnie takich sytuacji ???

    pozdrowienia


  6. #6

    Re: legwanik :(

    Dorotka - powodzenia!


  7. #7

    Re: legwanik :(

    oXcos- na witaminach /przynajmniej Tetra jest napisane zeby stosowac nie wiecej niz 13% na posilek.


  8. #8

    Re: legwanik :(

    czyli na oko nie za wiele przede wszystkim: mozna juz korzystac ze slonka...


  9. #9

    Re: legwanik :(

    już wszystko dobrze
    dzięki dr Zajączkowskiemu któremu bardzo dziękuję
    a Ozzy za szybko przybrał masę ciała i takie skutki
    ale raczej z tego wyjdzie, bo już tydzień czasu jest "chory" a z zachowania ma się zdecydowanie dobrze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •