Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Biedne: Leguś i Tęczówka

  1. #1
    Kretschmer
    Guest

    Biedne: Leguś i Tęczówka

    W legnicy jest pewien sklep zoologiczny. Mieszka tam legwan zielony ok. 50 cm w terra ok. 50x40x30. Nie ma żadnej lampy (UV też); a jako pokarm dostaje coś co przypomina cebulę- zawsze. Gdy zwróciłem sprzedawczyni uwagę poraz pierwszy- powiedziała, że urozmaici dietę. Za tydzień do jedzenia: ZNOWU CEBULA!!! Poza tym prawie kompletny brak wody- tylko błoto w pojemniku od loda. Zwracam uwagę ponownie; tym razem odpowiedź: Ja nie znam się na gadach- właścicielka się zna i twierdzi, że legwan ma wszystko co potrzebne. Z uwagi na mój charakter (Nie lubię atakować ludzi) po prostu wyszłem wkurzony ze sklepu. Za tydzień warunki mieszkaniowe lega się nie zmieniły. Co więcej: Zwróciłem babie uwagę na to, że boa tęczowy (Trudno powiedzieć jaki podgatunek- nigdzie nie było nazwy łacińskiej, szyby były brudne, a boas oblepiony błotem) ciągle siedzi w basenie, a to może oznaczać tylko jedno (Bo wilgotność w terrarium ma ogromnom- podłoże to błoto)- pasożyty. Odpowiedź: Znowu: Właścicielka się na tym zna i jeśli ona nic nie mówi, to wąż nie ma pasożytów. Chyba dzisiaj zadzwonię to tej organizacji opieki nad zwierzętami czy jak im tam...

  2. #2

    Re: Biedne: Leguś i Tęczówka

    Pakudny sklep i paskudna sprzedawczyni. Szkoda tych gadów. Dzwoń tam jak najszybciej. Trzeba coś takiego zlikwidować. Jak można się tak znęcać nad zwierzętami.


  3. #3
    Kretschmer
    Guest

    Re: Biedne: Leguś i Tęczówka

    Dzisiaj byłem w sklepie i dla legusia wyjątkowo dali do jedzenia listek sałaty. Zwierzaki mają trochę wyższe terraria (Góra była z desek i to dziwnie wyglądało). Nadal szokuje mnie brak urozmaiconego pokarmu, małe terraria, brak UV, błoto zamiast podłoża i ten chory boasek... dać im jeszcze szanse, czy dzwonić??

  4. #4

    Re: Biedne: Leguś i Tęczówka

    Ja bym proponował dać jeszcze szanse przez tydzień, jeśli warunki się nadal nie poprawią, to radziłbym ci zadzwonić, ze względu na zdrowie tych gadów.


  5. #5

    Re: Biedne: Leguś i Tęczówka

    tydzien to dla tego boa moze być koszmar. jesli przez tyle czasu nie byli porządni to się nie poprawią. DZWON CHŁOPIE! nie czekaj


  6. #6

    Re: Biedne: Leguś i Tęczówka

    Masz rację Kmieciu, nie ma się co oglądać !!!


  7. #7

    Re: Biedne: Leguś i Tęczówka

    podaj nazwe tego sklepu i na jakiej jest ulicy. mam kumpla ktory pracuje w funadcji "Zielona akcja" i jest z legnicy, podaj mi tylko ulice i nazwe tego sklepu a postaram sie aby Rafal zajal sie ta sprawa i zrobil tam co trzeba.


  8. #8
    Kretschmer
    Guest

    Re: Biedne: Leguś i Tęczówka

    sklep nie ma nazwy (A przynajmniej takowej nie zauważyłem). Jest to po prostu sklep zoologiczno-wędkarski przy ul. Mickiewicza; na przeciwko parku miejskiego. Niech twój kumpel jednak najpierw sam to sprawdzi, i mówi, że spostrzegł te niedociągnięcia samemu. Inaczej oni się zorientują o kogo chodzi (zwracałem już im uwagę) i nie będe się tam mógł pokazać- a jest to jedyny sklep w mieście, który dysponuje myszami przez cały czas. Moja hodowla karmowa jest mało wydajna i jak na razie jestem zmuszony korzystać z tego sklepu.

  9. #9
    Kretschmer
    Guest

    Re: Biedne: Leguś i Tęczówka

    To chyba jednak nadaje się tylko do TOZ'u... zielona akcja zajmuje się ochroną środowiska, a nie prawami zwierząt...

  10. #10

    Re: Biedne: Leguś i Tęczówka

    ale Rafal ma kontkaty, a poza tym jest entomologiem i jednym z nas hodowcow i wierze ze zajmie sie tym jak nalezy


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •