Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: ___Uciekające żuki macznika mlynarka! ! ! !___

  1. #1
    bager8
    Guest

    ___Uciekające żuki macznika mlynarka! ! ! !___

    witam!
    mam bardzo nietypowy problem ktory dotyczy zyczkow macznika:

    trzymam je w akwarium o wysokosci 22cm, i mam wysypane otrebami przennymi jakies 5 cm. jest ich ok. 70 (a raczej bylo).
    Problem polega na tym ze w ciagu ostatniego miesiaca znalazlem w mieszkaniu z 10 zukow!! Nie wiem jak one mogly sie wydostac? Akwarium jest zakryte 2 dlugimi ksiazkami, ktore w pelni nie zakrywaja góry akwarium - jest malutka szparka (nie zakrywalem gazą poniewaz one i tak nie potrafia sie wspinac po szybce wiec uciekac nie powinny).

    Gdy jeszcze bylo w pudeleczku jako larwy to pudelko bylo za niskie i przez gaze przechodzily i zatrzymywaly sie pomiędzy (poniewaz gaza byla kilkuwarstwowa) i wsadzalem jest spowrotem do pudelka. Mysle ze mogly z niego pouciekac i wcisnąc sie w jakis kąt. Ale to bylo ok. 1,5 miecha temu wiec sadze ze nie mialy warunkow zeby przetrwac!!

    Jeszcze slyszalem z pewnego zrodla (jedni podtwierdzaja a jedni wysmiewaja) ze one potrafia latac <--?? i mogly sie z tego akwaria wydostac ....... sam nie wiem

    JEZELI KTOS COS BY WIEDZIAL NA TEN TEMAT TO PROSZE ODPISAC NA TEGO POSTA.

  2. #2
    bager8
    Guest

    Re: ___Uciekające żuki macznika mlynarka! ! ! !___

    AHA!! JESZCZE JEDNO!! - CZY PAJAKA MOZNA DAWAC JAKO POKARM CALE ZUKI? CZY PAJAKI JE JEDZA?

  3. #3

    Re: ___Uciekające żuki macznika mlynarka! ! ! !___

    Zrób przykrycie z metalowej siatki i po kłopocie. Pająków niw hoduje, ale na forum czytałem kiedyś ze można podawać imago. Są one twardsze od larw, więc nadają sie dla większych pająków.

  4. #4

    Re: ___Uciekające żuki macznika mlynarka! ! ! !___

    prawdopodobie to te larwy co uciekly ci wczesniej, tez tak mialem a na podlodze zawsze jakis syf sie znajdzie do zjedzenia

  5. #5

    Re: ___Uciekające żuki macznika mlynarka! ! ! !___

    pierwsza sprawa twoje znalezione żuczki to mogły być dziki żuczki a nie te co hodujesz , druga sprawa lepiej dorosłych mączniaków nie podawać pająkom bo podobno wydzielają jakiś smród dokładniej się nie orientuje


  6. #6

    Re: ___Uciekające żuki macznika mlynarka! ! ! !___

    Formy imago wydzielaja smierdzącą wydzielinę, po dłuższym czasie smród nie do wytrzymania... nie polecam karmienia pająków. Tylko i wyłącznie larwy!! To z moich obserwacji.

  7. #7

    Re: ___Uciekające żuki macznika mlynarka! ! ! !___

    a i tez zauwazyłem ze liczba moich zuków maleje.. moze to przewidzenie :] ...


  8. #8
    MrocznyKaraczan
    Guest

    Re: ___Uciekające żuki macznika mlynarka! ! ! !___

    często podawałem imago pająkom i skorpionom za czasów kiedy hodowałem ten syf w domu moim zdaniem niema żadnych przeciwskazań żeby sobie pajączek czasem przekąsił takiego :P

  9. #9

    Re: ___Uciekające żuki macznika mlynarka! ! ! !___

    Pulek -liczba twoich zukow maleje bo pewnie sie zakopuja w podlozu hehe . a co do karmienia imago ,chodz wydzielaja wydzieliny tak jak kazde inne zukowate to mozna je podawac pajaczkom


  10. #10

    Re: ___Uciekające żuki macznika mlynarka! ! ! !___

    Jak najbardziej potrafią latać i to właśnie w ten sposób wydostały się na zewnątrz.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •