Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: o ludzkiej głupocie i bezwzgledności

  1. #1

    o ludzkiej głupocie i bezwzgledności

    Dzisiaj siostra wracając ze szkoły usłyszała w krzakach szczekanie. Patrzy-a tam dwa maleńkie szczeniaczki,wzięła je. Mieszkam na wsi i miejscem gdzie one przebywały były krzaki odgradzające drogę a pola. Były wygłodniałe i spragnione i strasznie wyczerpane. Nie dawało nam spokoju to że mgło tam byc więcej szczeniaków. W drodze do tamtego miejsca spotkałyśmy koleżankę co opowiedziała że tez słyszała piszczenie.Niestety gdy tam przyszłymy nic nei było słychać ani widać,nawet mój pies nic nei wyczuł w krzakach ani w zbożu. Mimo przeszukania tego miejsca wtróciłyśmy do domu z pustymi rekami. Teraz mam pytanie do weterynarzy na forum: czy u szczeniaczków normalny jest olbrzymi brzuch a zarazem odstające kości np. kregosłupa? Wydaje mi się że ten brzuch jest spowodowany jakąś chorobą.Mają oczka jakby za granatową mgłą,jeden widzi na 100% a z drugim nei mam pewności Obydwa pieski mają juz ząbki. wciąż maja problemy z chodzeniem. Jeden co chwile siusia. Jedzą szynkę i pija mleczko,nie wiem co jeszcze mogę dawać im do jedzenia. W wygladzie przypominają szczeniaczki jamników,są bardzo małe,mieszczą się w dłoni. Jak podrosną będe musiała je oddać albo chociaż jednego z nich. Narazie cały dzień śpią,siusiaja i jedzą. A pieski zostaly zapewne przez kogoś porzucone po tym jak suczka uroziła niechcuane psiaki. Dziś na dworzu jest okronie gorąco, jeśli zostały tam jeszcze jakieś maluchy napewno nie dożyja jutra. To jest bestialstwo. Myślę że nie byłoby wielkim problemem oddać je gdyż sa malutkie a ludzie poszukuja malutkich piesków. Bardzo prosiłabym o porady co do opieki nad nimi. Jeszcze dziś wieczorem opublikuję tu ich zdjęcia.


  2. #2
    Black Rider
    Guest

    Re: o ludzkiej głupocie i bezwzgledności

    "a zarazem odstające kości np. kregosłupa?"
    kośc kręgosłupa na pewno nie powinan odstawac (wiem, bo od niedawna znajomy ma kilka mluchów )


  3. #3

    Re: o ludzkiej głupocie i bezwzgledności

    Napewno musisz isć do weta bo przez neta nikt nie powie Ci w jakim są dokładnei stanie a tym bardziej nie powie Ci jak masz je leczyć. Do jedzenia to najlepiej kupić jedzenia dla psów "junior" czy coś podobnego.
    Idź do weta!


  4. #4
    MIDO
    Guest

    Re: o ludzkiej głupocie i bezwzgledności

    Jak najszybciej udaj sie do weterynarza aby Ci powiedzial co i jak.Podawaj im raczej karme dla mlodych psów.Co to ich potrzeb fizjologicznych to normalne u szczeniąt.
    Co do bestialstwa uważam ,ze tacy ludzie powinni być bezwzględnie karani.


  5. #5

    Re: o ludzkiej głupocie i bezwzgledności

    albo tępieni

  6. #6

    Re: o ludzkiej głupocie i bezwzgledności

    a więc pieski mają ok 3 tygodni(!) a dzisiaj widziałam kolesia co łaził z suka karmiącą. Jeszcze jutro z nim pogadam!Mięsa nei bedę dawać bo musza pić mleko tylko czy takie od krowy wystarczy czy coś do niego dodawac? Pieski sa poprostu wygłodzone co niebawem zmienię Jestem dobrej mysli tylko dobija mnei że tam zgineły lub zginą pieski w wielkich mekach(umra z pragnienia i głodu).Może zgłosić to do jakiejś organizacji opieki nad zwierzętami lub animalsów?


  7. #7

    Re: o ludzkiej głupocie i bezwzgledności

    Proponuje jak najszybsza wizyte u weta z powodu tych oczu, dziwnych brzuchow, i wychudzenia. Co do duzych brzuchow sa one najczesciej spowodowane robalami (chyba ze taki brzuch pojawia sie po jedzeniu), co do zywienia to odradzam szynke i takie tam, podawaj im mleko w sklepach zoologicznych lub w lecznicy dostaniesz mleko dla szczeniat w proszku lub karme sucha dla szczeniat Royal starter mozna ja namaczac i podawac szczeniakom. Jezeli masz z tym problemy to postaram sie jutro wkleic tu przepis na uzupelnienia mleka krowiego tak zeby przypominalo mleko suki.


  8. #8

    Re: o ludzkiej głupocie i bezwzgledności

    Moja 8 tygodniowa suni też na takiego troche rozdętego bęca,ale to pasożyty wewnętrzne. Dostała jużdwa razy paste n odrobaczenie i wysrała.....4 15 cm makarnoniaste pasożyty...;P

  9. #9

    Re: o ludzkiej głupocie i bezwzgledności

    ten mniejszy co miał problemy z chodzeniem po zrobuieniu kupki ożył i jakby wszytstko robi sie na dobre. Wierzę że uda mi się je wykarmic i wychować by mogły pójść do adopcji.


  10. #10

    Re: o ludzkiej głupocie i bezwzgledności

    Oczkami sie nie martw, nie widzę psiaczków ale to pewnie naturalne . Oczka po otworzeniu zwykle sa niebieskie i takie "mętnawe" Co do brzuszków , to nalezy odrobaczyć szczniaki . Ja cały miot odrobaczałam taka zawiesina dla ludzkich dzieci ( na owsiki ) Niestety wieki juz nie było szczeniat więc nie pamietam ani dawkowania , ani nazwy . Mogę sprawdzic , ale najlepiej skontaktuj się z wetem , nawet tel . Tą zawiesinę polecił wet , podawałam własnie w wieku 2-3 tyg potem powtarzałam . Mozna podawac miesko gotowane rozdrobnione . Karme dla szczeniat dobrze namoczoną w mleku lub wodzie ( jak maja biegunke po mleku ) jakies kaszki na mleku . Jeżeli po mleku krowim dostaja biegunki , nie podawaj go . Wtedy kaszka na lekkim rosole i mięsko O ile dobrze pamietam to moje szczeniaki w wieku 3 tyg juz probowały podjadac jedzenie matce. To mleko dla szczeniat jest drogie jak diabli , a takie szczeniaczki da rade wychowac bez niego. Tylko koniecznie odrobacz je , od razu zauważysz jak się poprawią No i sa specjalne karmy dla małych szczeniat Poszukaj gdzies info , bo niestety nie pamietam juz jakie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •