Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Wątek: Etyka na giełdzie 2

  1. #1

    Etyka na giełdzie 2

    "Nie no dajcie spokoj przeciez ten temat jest smieszny!! Czy wy jestescie nienormalni?? "

    Są ludzie, w tym przypadku akurat moderator, którym mylą się funkcje cenzorskie z nadzorem nad forum, aby nie pojawiały się wypowiedzi chamskie czy kogoś obrażające. Klasyczny przykład cenzury, nikt w tych postach nikogo nie obrażał, co prawda dyskusja nie zeszła na próbę rozwiązania problemu, ale nikt nie obrzucał się inwektywami. Zamknięcie wątku z takim komentarzem modratora uważam za oburzający i niedopuszczalny !!! To raczej temat na główne forum, ze względu na jego wagę.

    Nie wiem co jest śmiesznego w dyskusji o humanitarnym traktowaniu zwierząt na giełdzie i w jaki sposób ludzie ujmujacy się za ich humanitarnym traktowaniem tam zwierzat są nienormalni. Jeżeli moderator uważa, że takie przedmiotowe traktowanie zwierząt i nie liczenie się z ich stresem to może powinien zmienić forum. Rozumiem, że najlepiej, żeby było cacy i wszystko gładko.
    Skąd ja znam te czasy ... Jak się milczy to problem przestaje istnieć, ludziom zaczyna się podobać, że zwierzęta są stłoczone i zestresowane.

    Jestem ciekaw jak to wygląda na giełdach zagranicznych. W Czechach niestety nie jest dobrze i zwierzaki często przypominają sardynki w puszkach. Owszem, zdarzają się sprzedawcy, którzy dadzą na dno terrarium trochę podłoża, aby zwierzak mógł się choć częściowo ukryć. Trafiają się tacy co wrzucą kępkę siana czy w przypadku kameleonów wrzucą do terrarium gałąź z liśćmi. Większość jednak trzyma zwierzaki w gołych pudełkach, gdzie są w stałym długotrwałym stresie. Oczywiście zdarzają się ososbniki zupełnie oswojone, które nic sobie nie robią z trzymania ich w takich warunkach czy łażenia po rękach (szczególnie węże), ale to jednak mniejszość.

    Podałem proste sposoby zmniejszenia stresu, nawet w małym pudełkui można włożyć trochę mchu, liści, aby zwierzę nie było stale w stresie. Może ktoś ma jakieś inne propozycje. Jakie macie wrażenia z zagranicznych giełd, jak jest w Hamm ?


  2. #2
    Silent_Dragon
    Guest

    Re: Etyka na giełdzie 2

    Witam
    Hmmm Robert a jakiego moda masz na mysli?? Ja tez jestem za tym, aby zwierzaki trzymac w wiekszych ,,pojemnikach" ale co na to poradzic?? Jak bym sam wystawial, to staral bym sie o to zadbac
    Pozdrawiam


  3. #3
    Ciapek_anolis
    Guest

    Re: Etyka na giełdzie 2

    powinno sie zrobic taką cenzurę wystawiających. tzn każdy kto chce wystawiać zwierzaki na giełdzie powinien zostac przepuszczony przez specjalna komisje która stwierdz czy zwierzaki podczas giełdy beda trzymane w dobrch warunkach(nie mam na mysli tutaj pełnowymiarowych terrariów tylko to komfortowe minimum) co wy na to?

  4. #4
    dr1zzt
    Guest

    Re: Etyka na giełdzie 2

    Absolutnie sie z Panem zgadzam. Temat powinien byc kontynuowany, zwlaszcza ze gielda nie jest tylko fajnym spotkaniem milosnikow zwierzat, jak na kazdej gieldzie sa ludzie, ktorzy zwierzeta traktuja tylko i wylacznie jako towar, na ktorym mozna dobrze zarobic.


  5. #5

    Re: Etyka na giełdzie 2

    watek zostal zamkniety z jednego prostego powodu. Temat zakonczyl by sie burzą wscieklych obrazanych sprzedawcow i oskarzycieli!!!! NIe trzeba byc wspanialomyslnym zeby wiedziec co by sie tu satalo. Robercie nie wiem czy byles na gieldzie i czy widziales jak przechowywane byly zwierzeta. Jeszcze raz mowie. Nie chodzi tu o cenzure, ale nie dopuszczenie do kolejnej klotni na forum.

    Owszem zgadzam sie z Twoim tematem " jak poprawic w latwy sposob warunki sprzedawanych zwierzat" O tym mozna podyskusowac, ale nie mam zamiaru dopuszczac do kolejnych spięć, bo tego ostatnio jest zdecydowanie za duzo!! Tymbardziej ze na gieldzie zwierzeta nie byly przechowywana tak jak napisales
    "jak sardynki w puszkach" POZDRAWIAM I zapraszam wiec do dyskusji....


  6. #6

    Re: Etyka na giełdzie 2

    Ciapek_anolis - "powinno sie zrobic taką cenzurę wystawiających. tzn każdy kto chce wystawiać zwierzaki na giełdzie powinien zostac przepuszczony przez specjalna komisje która stwierdz czy zwierzaki podczas giełdy beda trzymane w dobrch warunkach", i jeśli zwierzak nie przejdzie specjalnej komisji to będzie zmuszony przez 8 godzin siedzieć w specjalnym samochodzie (gdzie jest narażony na przegrzanie w lecie lub zmarznięcie w zimie) gratuluje pomysłu!

  7. #7
    Maks Zwierz
    Guest

    Re: Etyka na giełdzie 2

    Nie no rozwali mnie... Ciapek_anolis zgłosiłem już twój projekt do komisji śledczej, zarezerwowali już stolik na następną giełde i będą kontrolować co bedziecie sprzedawać... HAHAHA TO JEST POPROSTU ŚMIESZNE !!!!!!!!!!! NO COMENT PLEASE! Nara


  8. #8

    Re: Etyka na giełdzie 2

    Mnie reakcja niektórych ludzi na poruszony temat również mocno oburzyła. Fakt, że ktoś żyje ze sprzedaży zwierząt nie zwalnia go z zapewnienia im w miarę możliwości jak najlepszych warunków - pokazana znieczulica świadczy jedynie o tym, że ktoś jedynie sprzedaje, a nie lubi... I jest to problem nie tylko giełd, ale także sklepów zoologicznych oraz pseudohodowców, których hodowla zwierząt nastawiona jest wyłącznie na zysk. Na giełdach sprzedawcami są terraryści, ludzie, którzy powinni świecić przykładem, którzy powinni przekazać kupującym wiedzę - a jaką wiedzę przekazuje ten, kto trzyma żółwia w "pudełku od zapałek" ? Pamiętajmy - człowieczeństwo, o którym ktoś wspomniał, to między innymi humanitarne traktowanie zwierząt. Tak niewiele bowiem brakuje człowiekowi, który żle traktuje zwierzęta do tego, by zaczął również źle traktować innych ludzi. Jeśli ktoś chce tylko zarabiać pieniądze, to handlować można wszystkim, niekoniecznie żywym, cierpiącym towarem. A co można zrobić, by zmniejszyć stres zwierzaków? Można przywieźć ze sobą chociaż trochę większe pojemniki, nie tylko wspomniane "pudełka od zapałek". Można przywieźć mniejszą liczbę zwierząt, a nie ich całe stada - prawdopodobieństwo, że sprzeda się wszystkie, jest niewielkie, to trochę tak, jak na targu z warzywami - dany gatunek ma nie tylko jedna przekupka. Nawet, jeśli chce się sprzedać więcej, można dogadać się z potencjalnym kupcem o innej formie odbioru zwierzaka. Można, tak jak napisał Robert - minimalizować stres zwierząt, zapewniając im możliwość schowania, czy to poprzez odpowiednią wyściółkę, czy też poprzez wstawienie jakiejś minikryjówki. Można też zasłonić przed ciekawskimi chociaż kawałeczek pojemnika, w którym siedzą zwierzaki. Można, tylko trzeba chcieć. Izabela

  9. #9
    Ciapek_anolis
    Guest

    Re: Etyka na giełdzie 2

    ale powinien byc regulamin który bedzie zawierał wymagania w jakich warunkach maja być zwierzaki przetrzymywane i sprzedacy juz na pczątku musza sie do niego dostosowac, przed wyjazdem na giełde!!!!!!!!!!!!!

  10. #10

    Re: Etyka na giełdzie 2

    Na następnej giełdzie chętnie obejrzę Wasze stoiska. Zabiorę jakąś miarkę żeby zmierzyć terraria. Myślę, że dacie nam wszystkim przykład jak powinny być wystawiane zwierzęta na giełdzie. Pomysłu z komisją nie da się skomentować słowami, które nikogo nie obrażają.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •