Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Terra - w trakcie budowy....

  1. #1
    Cimathel
    Guest

    Terra - w trakcie budowy....

    Witam! Przedstawiam Wam moje jeszcze nieskończone terra dla Boa constrictora. Po wielkich męczarniach dzisiaj nareszcie uporałem się z elektryką, której wykonanie może wydawać się łatwe, aczkolwiek ja sam nie podołałem i musiałem wezwać fachowca . Gdyby to była jeszcze jedna, czy dwie żaróweczki. Niestety chodziło o 5 żarówek, gdzie każda ma oddzielny włącznik, a zarazem wszystkie podłączone są pod ściemniacz. Dla mnie, laika to czarna magia... :/ Teraz mam nadzieję ruszyć ostro dalej, już dziś zacząłem przyklejać ściany z korka :] . Pozdrawiam!
    PS - wymiary terra: wys-230cm, szer ścian bocznych - 80cm.



    Wiadomość zmieniona (01-04-05 00:14)

  2. #2
    mromanow
    Guest

    Re: Terra - w trakcie budowy....

    szczerze to zastanawim sie po co takie wyoskie dla Boasa...
    nie wiem czy on bedzie taki chetni zeby sie wspinac... a szczerze to dla doroslego chyba zbyt waskie i zbyt krotkie... moge sie mylic bo swojego mam narazie mlodego ale z tego co sie dowiedzialem za wczasu to twoje wymiary moge byc troszeczke zle... napewno nie potrzebnie takie wysokie.... to tlyko moja opinia

  3. #3
    Cimathel
    Guest

    Re: Terra - w trakcie budowy....

    Z tą wysokością to jest tak... . Z zasady wszyscy nawołują, że niepotrzebne takie wysokie, że Boasy to typowo naziemne i się nie wspinają tak wysoko. Osobiście zdążyłem się już przekonać, że moja gadzina lubi codzienne (!) wspinaczki, więc nie mogłem mu tego odmówić. Rozmawiałem też z innymi hodowcami constrictorów, którzy też przyznali, że ich boasy wędrują pod sufitem . Co do wąskości, to szczerze mówiąc jest to improwizacja z mojej strony, chciałem wprowadzić trochę innowacyjny kształt wraz z ciekawym (mam nadzieję ) wyposażeniem, które wkrótce mam zamiar tu zaprezentować, może faktycznie wypadnie to trochę kosztem rozmiarów. Inna sprawa, to projektując terra musiałem się liczyć z tym, że jakkolwiek by ono nie wyglądało musi przejść przez futrynę, która ma coś właśnie ok 80cm szerokości. Przyznam szczerze, że jest to moje pierwsze własnoręcznie (przy kooperacji z bratem) wykonane terra, więc zapewne nie obędzie się bez krytycznych uwag, ale wszystkie są jaknajbardziej mile widziane, zwłaszcza, że niedługo mam zamiar zaprojektować i wykonać terra dla gekonów toke, a konstruktywna krytyka tylko mi w tym pomoże. Pozdrawiam!

  4. #4
    mromanow
    Guest

    Re: Terra - w trakcie budowy....

    Hej.
    Mam nadzieje ze nie odebrales mojej opini jako zlosliwosci?!
    Faktycznie slyszlaem ze lubia sie wspinac ale nie sadzilem ze az tak czesto jak u Ciebie
    Moj maluszek mimo ze ma tam jakas wysokosc jest dosyc leniwym wezem
    U znajomego tez widywalem dorosle i jakos nie przejawialy checi wspinania sie.
    Jezeli u Ciebie jest inaczej to teraz rozumime po co odmawiac mu tego
    Wymiary... no sa chyba takie nas styk jak nie zbyt male. Jezeli jednak nie mogly byc wieksze to co zrobic...
    Pozdrawiam

  5. #5
    bartekc5
    Guest

    Re: Terra - w trakcie budowy....

    gorzej jek spadnie z tej wysokości hehe


  6. #6
    Cimathel
    Guest

    Re: Terra - w trakcie budowy....

    Nie, spoko, nie odebrałem tego jako złośliwość z twojej strony

  7. #7
    MareQ
    Guest

    Re: Terra - w trakcie budowy....

    wyglądem troche przypomina kabine prysznicową :P

    A co do wielkości to wydaje mi sie że mocno przesadziłeś z wysokością. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem było by zrobić dłuższe a niższe terrarium, wtedy też by Ci przeszło przez drzwi w pokoju. Wydaje mi sie że będzie zwierzakowi ciasno...


  8. #8
    Cimathel
    Guest

    Re: Terra - w trakcie budowy....

    Heh , no ale gwarantuję, że żadne części kabiny użyte nie zostały . Wracając jeszcze raz do rozmiarów terra... Niestety nadal będę się upierał przy tej wysokości ( i to nie tylko dlatego, że nie da się już jej zmienić). Zanim zacząłem robić terra, to obserwowałem troszkę Boa c. w poznańskim zoo i doszedłem do wniosku, że tamtejsze wężyki praktycznie nie spędzają czasu na ziemi i na niższych pułapach. Podobnie jest z moim wężem, jak tylko ma możliwość ( na razie niestety nieco ograniczone....), to włazi gdzie się da . A co do przechodzenia przez drzwi, to z terrarium dłuższym niż metr miałbym problem by je gdziekolwiek zmieścić. Powiem tak, jeżeli to terra się nie sprawdzi, okaże się pomyłką, to po prostu zrobimy zmiany (wybuduję dla boa inne, a do tego dokupię jakiś gatunek typowo nadrzewny), ale spróbować muszę, bo za dużo zdrowia i czasu straciłem i pewnie jeszcze stracę przy budowaniu tego.

  9. #9
    Gadman
    Guest

    Re: Terra - w trakcie budowy....

    :@

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •