Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: sopot wystawa

  1. #1

    sopot wystawa

    w sopocie kolo mc donalda jest wystawa pajakow, nie bylem w srodku wiec nie powiem jak jest cena za wstep ok 4zł


  2. #2

    Re: sopot wystawa

    widziałam sprzed szyby i z tego co zaobserwowałam to dużo jest tam patyczaków, straszyków i modliszek. Może kilka pająków. Wg mnie 4 zł za kilka terrariów to ;/


  3. #3

    Re: sopot wystawa

    Nie każdy odwiedzający tą wystawę jest terrarystą. Laika ciekawego owadów lub pająków pewnie by zainteresowały prezentowane stwory
    Podobnie jak Kryzys - byc nie byłam, mignęła mi tylko płachta na budynku, więc jaka jest ta wystawa - nie wiem :]


  4. #4
    Kendzierzawiec
    Guest

    Re: sopot wystawa

    niewarto wiekszosc to b. albopilosum szkoda pieniedzy ja sie wbilem za free ma sie te sposoby


  5. #5

    Re: sopot wystawa

    A ja sie zastanawialem kiedy ta wystawa trafi na forum... juz dawno tam bylem i nie bardzo, nie bardzo... jak dla terrarysty majacego ptaszniki skorpiony pare modliszek itp. ale jak dla zwyklych ludzi to sadze ze bedzie tam duuuza liczba "niesamowitych stworzen"...


  6. #6

    Re: sopot wystawa

    Może mamy za duze wymagania co do takiej wystawy ale zauważcie że ulgowy bilet do zoo to 4zł(dobrych kilka godzin zwiedzania) albo 5zł do ogrodu botanicznego. Tutaj płacisz 4zł i wchodzisz na 10 minut.


  7. #7

    Re: sopot wystawa

    To jest bardzo dobra uwaga!!
    Pewnie ze do ZOO chodzi wiecej ludzi jednak i tam maja jakies okazy terraryjne choc nie pajeczaki (przynajmniej przez lata nie bylo...) jednak koszty utraymania oraz inwestycji sa absolutnie nieporownywalnie wieksze... dla mnie od pocztku tez to sie wydawala spora sumą 4zl... biznes... kazdy kombinuje jak moze... tego nie bede negowal - jak sa chcetni to niech zbieraja po 4zl i wiecej... ja moge najwyzej powiedziec ze nie wydalo mi ise to specjalnie atrakcyjne... ciekawsze pajaki widuje sie (choc czesto male) na stoiskach ludzi na gieldzie terra...


  8. #8

    Re: sopot wystawa

    Nie uważacie, że ktoś wystawiając te zwierzaki musi zapłacić za lokal, ZUS, podatek itp. Jeśli nie macie ochoty to nie wchodzicie, więc w czym problem. Tego typu "wystawy" jeśli można to tak nazwać, nie są organizowane dla terrarystów, a ogólnie rozumianej "tłuszczy". I ja osobiscie uważam, ze bilet w cenie 4 zl. nie jest tragiczny, w końcu to 2 puszki Coca Coli. Już nie wspomnę, że skoro znajduje się ona w Sopocie, to nastawiona jest na turystów.
    Dziwi mnie Wasza ignorancja dla tego typu wystaw, ja osobicie być tam nie mogę, bo mieszkam w Zgierzu, ale gdybym był na miejscu, pewnie bym wszedł. A dlaczego??? Zawsze jest szansa, ze zobaczę coś czego jeszcze nie widziałem. A nawet jak widziałem.... do zoo też chodzę, a widziałem wszystko co tam mają. Może uda się z kimś pogadać o zwierzakach, komuś coś opowiedzieć ( np. wytłumaczyć mamie jakiegoś przyszłego terrarysty, ze ten włochaty stwór w terra nie zje jej żywcem ), a przy okazji kupno biletu będzie wsparciem dla jakiegoś terrarysty, który zajmuje się tą wystawą.
    Co do porównywań do zoo heh co z tego ze bilet jest niewiele droższy.... byłem w niejednym polskim ogrodzie zoo, czy oglądanie męczących się zwierzaków za 4 zł. jest frajdą??? Na szczęście powoli się zmienia się sposób hodowli ogrodów zoologicznych, a tego typu wystaw niech sobie będzie jak najwięcej, o ile ktoś kto je organizuje nie wciska ludziom ciemnot o pająkach zabójcach i ma o nich choć podstawową wiedzę i umiejętnośc jej przekazywania.


  9. #9

    Re: sopot wystawa

    Inneczasy,nie wiem czy zauwżyłeś jesteśmy terrarystami i widok kedziora nas już raczej nie zachwyca. Nie mówię że wystawa jest do dupy, tylko dla nas którzy sa już obeznani z pajączkami jest to wydawanie na marne pieniędzy. Oczywiście nikomu nei bronię ale przestrzegam. W Trójmieście i okolicach Trójmiasta jest kilka takich wystaw:m.in. a Gdańsku, Sopocie i Władysławowie. Za darmo mogę się umówić z kim z mojego miasta co choduje pajączki i wydaje mi się że więcej tam zobaczę i gatunków i sztuk:P. Wg. mnie aby robić wystawę trzeba mieć co wystawić, zakręcić się o jakieś ciekawe gatunki itd.Wg. mnie nawet laicy po ogladnięciu tej wystawy stwierdza że się nie opłacało. Inneczasy serdecznie zapraszam do SopotuPozdrawiam


  10. #10

    Re: sopot wystawa

    OOOO Dokladnie tak samo mysle ja tam zeczepilem o ta wystawe jakis miesiac temu albo dawniej i bylem rozczerowany - bo gdybym robil wystawe to naprawde niewiele by trzeba bylo zeby sie tam znalazlo naprawde pare dobrych okazow - i za "pare" uwazam juz bardziej spektakularna ilosc i to kolorowych okazow bo te uwazam za ciekawe dla mas a nie ciemne pajaki ktore dla laikow wydaja sie wszystkie takie same - ludzie nie rozniuznia subtelnych roznic itp. musi byc jeden niebieski inny czerwony, a jeszcze inny w ciapki i wtedy gra... no i kilka ciekawych skorpionow... no ile mozna sie gapic na pajaki... - i niech i bedzie wiecej niz 4 sztuki... juz nie pamietam czy nie tych samych aby:/... wtedy moznaby ze 2 modliszki (ROZNE!!!) no i jakas jaszczurke, weza jakiegos... przeciez uwazam ze to nie jest specjalny problem - ja i jakas osoba od gadow by juz wystarczyla a co dopiero jakis 3 terrarystow(EK!!! )

    I wtedy to mozna nazwac wystawa - choc wciaz mala... ale to co tam jest to uwazam za gre pozorow po prostu aby naciagnac ludzi.. kladac im przed oczami pare pajeczakow w faunaboxach nawet nie w terra


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •