Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Białe oko u Waltla!!! (do dr. Jarka)

  1. #1
    inneczasy
    Guest

    Białe oko u Waltla!!! (do dr. Jarka)

    Jeden z moich waltli ma biały nalot na żrenicy, o ile dobrze pamiętam to leczy się to preparatem dla gołębi, ale wolę się upewnić. Tu prośba (głównie do dr.Jarka, bo do niego kiedyś dzwoniłem w podobnej sprawie) o podanie nazwy preparatu (NOTRIL ????) W jakim stężeniu mam go podawać i co może być przyczyną tej choroby.


  2. #2
    inneczasy
    Guest

    Re: Białe oko u Waltla!!! (do dr. Jarka)

    I jeszcze jedno pytanie, czy mogę lek podawać w akwarium z innymi waltlami, czy może przenieść ją na czas leczenia do kwarantannowego zbiornika?????


  3. #3
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Białe oko u Waltla!!! (do dr. Jarka)

    Przydałoby się zdjęcie w zbliżeniu. Być może chodzi tu o uraz mechaniczny rogówki... NOTRIL? Może Baytril dla gołębi do wody do picia (Enrobioflox). To antybiotyk. Jeśli nie jest konieczny radzę nie używać.


  4. #4
    inneczasy
    Guest

    Re: Białe oko u Waltla!!! (do dr. Jarka)

    Już kiedyś ten waltl miał coś podobnego na oku, wtedy dzwoniłem do pana i polecał mi pan coś dla gołębi. Nazwe podałem z tego co mam w szafeczce z lekami, ale być może ten lek (notril) podawałem (sójce lub szpakowi), które jakiś czas u mnie się kurowały
    Ze zdjęciem może być kłopot, ukradli mi telefon, a cyfrówki nie mam. Postaram się coś załatwić, ale nie wiem jak długo to może czekać! Zauważyłem to wczoraj rano!


  5. #5
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Białe oko u Waltla!!! (do dr. Jarka)

    Enrobioflox dla gołębi - 1 ml/litr wody.


  6. #6
    inneczasy
    Guest

    Re: Białe oko u Waltla!!! (do dr. Jarka) Kilka fotek

    Zapomniałem, że z kamery analogowej też mogę wstawić obrazki
    Dr.Jarku mam nadzieję, że te zdjęcia coś pomogą.






  7. #7
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Białe oko u Waltla!!! (do dr. Jarka) Kilka fotek

    Jasne, że pomogą. Jest to zmętnienie soczewki (z dużym prawdopodobieństwem). Prawdopodobnie urazowe, bo wydaje się że chore oko jest lekko opuchnięte. Jeśli doszło do zakażenia bakteryjnego wspomniany w wcześniejszych listach lek pomoże (kąpiele). Ogólnie jednak kiepskie rokowanie - zmętnienie może się utrzymać do końca życia traszki.


  8. #8
    inneczasy
    Guest

    Re: Białe oko u Waltla!!! (do dr. Jarka)

    Jak mają wyglądać te kąpiele, kidyś Johny już miał coś podobnego i wtedy w/w lek pomógł. Niepamiętam jednak czy wlewalem to do wody w akwarium, Jakie proporcje leku i rozumiem, że Johny ma byś leczony poza ogólnym zbiornikiem.
    P.S. Bardzo dziękuję za pomoc, mam nadzieje, ze lek pomoże (o czym na pewno poinformuję).


  9. #9
    Jarek Zajączkowski
    Guest

    Re: Białe oko u Waltla!!! (do dr. Jarka)

    Enrobioflox dla gołębi 1 ml/ litr wody do kąpieli (dostępny w lecznicach weterynaryjnych). 1 raz dziennie przez 30 min. Życzę sukcesu


  10. #10
    loktok
    Guest

    Re: Białe oko u Waltla!!! (do dr. Jarka)

    Mysle ze preparat o ktorym piszesz to "NORTRIL". Była to norfloksacyna dla golebi, niestety od pewnego czasu preparat ten nie jest dostepny na rynku z powodu wstrzymnia produkcji. Dostepna jest preparat "Norfloksacyna" dla golebi nie pamietam w jakim stezeniu .


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •