Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: problem z polskimi znakami:/

  1. #1

    problem z polskimi znakami:/

    na mojej stronce -> www.theraphos.webpark.pl nie mam polskich znaków a dokłądnie "ą" , "ś", "ć" . Pod "ą" podstawiam "±" ale nie wiem co dac pod inne znaki. Kodowanie mam dobre iso 8859-2


  2. #2
    sigsauer
    Guest

    Re: problem z polskimi znakami:/

    A spróbój inną przeglądarką...........
    Korzystam z Firefox'a ......i miałem cos takiego ostatnio na jednej stronie o lampartach......
    Przeglądałem w IE i było wsio OKI!!!!!


  3. #3

    Re: problem z polskimi znakami:/

    jest jeszcze taki program "ogonki" który zamienia ż,ć,ą itd na odpowiednie znaki

  4. #4

    Re: problem z polskimi znakami:/

    SpN a masz może ten programik lub wiesz gdzie go ściągnąć?


  5. #5
    Louis Cypherr
    Guest

    Re: problem z polskimi znakami:/

    Znaczy jakie kodowanie masz dobre? Chodzi Ci o wpis w dokumancie html, czy o sposób, a jaki rzeczywiście zakodowane są znaki?

    Zasada jest taka, że znaki zapisywane są w jakiejś stronie kodowej (najczęściej Windows-1250 lub ISO-8859-2), a w pliku wskazujesz sposób zakodowania tych znaków, aby przeglądarka wiedziała, jak ma je interpretować. Ty znaki zapisałeś w standardzie Windows-1250, a w pliku zdefiniowałeś ISO. Nie dziwne, że nie działa tak jak należy.
    Pewnie pisałeś w Notatniku lub innym gównie rodem z M$.
    Polecam darmowego Zajączka, który od razu koduje znaki w standardzie ISO, a nie w jakimś egzotycznym bardziewiu od M$. No i jest to edytor tekstowy, a nie żaden wizualny chłam.
    Możesz go ściągnąć STĄD

    Zajączek ma wbudowane narzędzie do zamiany kodowania znaków w już istniejących dokumentach.


  6. #6

    Re: problem z polskimi znakami:/

    lousi dzieki za rade:] poradziłem sobie z tym. Początkowo robiłem w notatniku ale teraz przerzuciłem sie na EDHTML 5.0 i dodawałem cos na stronke i jak zapisałem ponownie to błędy znikneły Chyba jednak zaczne robić stronke w tym edytorze. Dzieki za rade


  7. #7
    Louis Cypherr
    Guest

    Re: problem z polskimi znakami:/

    Nie ma sprawy.


  8. #8

    Re: problem z polskimi znakami:/

    notatnik to wcale nie gówno!
    a ja robiłem w ezhtml bo edhtml troche zagmatwany jak dla mnie...
    a niedawno ściągnałem fajny program podobny do notatnika ale o wiele lepszy..znajde to linka dam
    znalazlem klik

  9. #9

    Re: problem z polskimi znakami:/

    hmm może być też tak ,że wciśniesz ctrl+shift i ci sie wali

    zamiast z piszesz y zamiast ł nic mie piszesz zamiast ż no i w ogóle polskich znaków nie ma ;]


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •