Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Zamgławiacz/fogger

  1. #1

    Zamgławiacz/fogger

    Ile wody ciągnie na godzinę?
    Jak głośno chodzi?
    Jaka woda do niego?
    Gdzie można kupić (oprócz Biofil)?
    Czy zmniejsza temperaturę w terra?

  2. #2

    Re: Zamgławiacz/fogger

    ok. litr na 45min
    cichutko, prawie nieslychac
    kranowa
    nigdzie. ja kupilem jedyny jaki byl w biofilu(juz niema)
    nie (moze o 1-2*)


  3. #3

    Re: Zamgławiacz/fogger

    co do wody to bym sie klocil, jesli bedziesz uzywac kranowki to raz ze osad na szybachg powstanie a dwa membrana sie szybciej brudzi a wazna rzecz jak ktos kupuje exo-terry zamglawiacz lepiej brzmi mgielnik to kupcie odrazu jakims sposobem klucz do odkrecania mebrany brak go w tym zestawie jest natomias w czeskim firym nie pamietam uzywalismy go z jasnym siwtnie dzialal identyczny jak exo-terry drozszy , tanszy zalezy bo niewiem czy kupilismy hurtowo czy detalicznie

    chodzi bez szelestnie no drobny plusk wody, strumienia ktory wytwarza membraba nie mozna tlumic !!!

    co do temperatury hm.....napewno ciut, chociaz mgla ma temperature otoczenia takze nic sie nie zmieni

    co do wody musze zerknac na instrukcje mozesz kupic np. u mnie lub u jasnego cena to 150 zl + wysylka ale jesli kupujesz tylko on to sie oplaca ale jesli jakies zwierezta moze do tego warto sie zastanowic na biofilem


  4. #4

    Re: Zamgławiacz/fogger

    I zamgławiacz, i mgielnik, są to określeniami dopuszczalnymi, jednak poprawniejsze jest określenie generator mgły lub nawilżacz ultradźwiękowy (choć poprawniejsze, to pewnie mniej chętnie stosowane ze względu na długość). Tak właśnie nazywa się urządzenia (w przemyśle i nie tylko), których praca polega na wytwarzaniu mgły i innych "dymów". Aczkolwiek dopóki każdy rozumie, o czym mowa, dopóty takie określenia są poprawne...
    A jeśli chodzi o dostępność, to od dosłownie pojedynczych tygodni generator taki (firmy Exo-Terra) pojawił się również w większych sklepach zoologicznych. Przykładowo widziałem je w zajeżdżonym na forum Handel sklepie w Geant w Gdańsku-Osowie.

  5. #5

    Re: Zamgławiacz/fogger

    jak zwal tak zwal grunt ze dzialaja, utarlo sie oglnie ze mowi sie mgielnik


  6. #6

    Re: Zamgławiacz/fogger

    Do użytkowiników mgielnika, zamgławiacza
    Czy w/w urządzenie podwyższa na tyle wilgotność w terra/ oczywiście przy zastosowaniu odpowiedniego sterowania/ , iż możliwe jest wyeliminowanie spryskiwania terrarium, bądź stosowania systemu zraszającego ?

  7. #7

    Re: Zamgławiacz/fogger

    W/w urządzenie jest w stanie w krótkim czasie (pojedyncze minuty) podnieść wilgotność w terrarium do 100% (no chyba, że terrarium jest OLBRZYMIE, to wtedy dłużej lub nawet nigdy...), a następnie ją przekroczyć - wtedy nadmiar wody skrapla się na czym się da. Zatem, jeśli takie działanie jest pożądane/wystarczające, dodatkowe nawilżanie można sobie odpuścić...

  8. #8

    Re: Zamgławiacz/fogger

    Generator jest w Obi w Czewie (może w innych Obi też jest), też kosztuje coś koło 160. Przytkaliście kiedyś do tego palec?? Bo mi zdrętwiał i troche bolało


  9. #9

    Re: Zamgławiacz/fogger

    ja przykladalem do dyszy mojego exo terra i kopie lekko prad


  10. #10

    Re: Zamgławiacz/fogger

    Czy ultradźwięki wytwarzane przez to urządzenie nie przeszkadzają zwierzętom? W końcu nasi podopieczni mają inny zakres słyszalności niż my.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •